додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські мами все рідше відмовляються від своїх малюків

Черкаські мами все рідше відмовляються від своїх малюків

0

Черкаські мами все рідше відмовляються від своїх малюків, кажуть фахівці. Зі страхами та сумнівами молодих батьків з року в рік борються соціальні працівники та психологи. Найчастіше від дітей відмовляються через матеріальну скруту. Проте соціальними сиротами стають і народжені в заможних родинах. Олена Берестенко більше.

 

Одружуватись – не модно. Народжувати – проблемно. Такі стереотипи часто заважають черкасцям повноцінно жити та виховувати дітей, кажуть фахівці. З року в рік ті борються із соціальним сирітством. За останні 5 років, стверджують, мають позитивну динаміку.

Галина Баланюк, директор Черкаського обласного центру соціальних служб для сім

Найчастіше, розповідає директор центру, від малюків відмовляються через житлово-побутові негаразди та матеріальні скруту. Проте чимало випадків, коли батьки просто бояться брати на себе відповідальність за ще чиєсь життя. Із сумнівами таких борються у Канівському центрі матері та дитини. Тамтешнім працівникам доводиться шукати вихід із різних життєвих ситуацій.

Ярослав Перевіспа, директор Обласного соціального центру матері та дитини (м. Канів): «Мами до нас приходять іноді, не уміючи готувати та доглядати за собою. Тому ми не лише розвиваємо зв’язок матері й дитини, а й навчаємо їх, як це все робити».

Навчають жінок не лише доглядати за собою і малям, а й любити життя та боротися за нього. Нерідко своїх чад кидають напризволяще жінки зі статусом ВІЛ. Проте такий діагноз – давно не вирок, стверджують експерти.

Алла Калініна, регіональний координатор Міжнародного альянсу з ВІЛ-СНІД в Україні: «Жінки, які є ВІЛ-інфікованими, якщо вчасно стають на диспансерський огляд і вчасно отримують лікування, народжують здорових дітей».

За даними Міністерства охорони здоров’я, щороку від близько 700 дітей відмовляються прямо в пологовому будинку. Аби налаштувати майбутніх мам на позитивну модель батьківської поведінки,соціальні працівники проводять тематичні бесіди та тренінги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version