Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаське сміттєзвалище досі розривають два господарі

Черкаське сміттєзвалище досі розривають два господарі

- Advertisment -

Черкаське сміттєзвалище ніяк не поділять міські владці та підприємство, що орендує землю під ним. Черговий судовий процес днями завершився у столиці. Його виграла Черкаська міська рада. Чиновники поспішили заявити: у справі 10-річної давнини можна ставити крапку, а земля під полігоном твердих побутових відходів, мовляв, тепер у власності міста. Та поки у владних кабінетах виношують плани щодо упорядкування сміттєзвалища, його нинішні орендарі готують чергову касацію до суду. І запевняють: боротьба за територію триває. Олена Берестенко продовжить.

У полоні смороду та непотребу не доведеться жити черкащанам. Принаймні таке їм обіцяють владці. Мовляв, мають на руках рішення Київського апеляційного суду. А той задовольнив скаргу Черкаської міськради. Тепер полігон поблизу Руської Поляни приведуть до пуття. Територію обгородять і прокультивують.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «У результаті буде просто великий земляний горб, на якому ростиме трава. І там буде кілька труб, через які виходитиме метан, що утвориться».

Про те, що полігон вже в підпорядкуванні міста, підприємство-орендар ні сном, ні духом. Там не коментують ситуацію, поки не мають рішення на руках. Його вже найближчим часом обіцяють оскаржити.

Олена Нечипоренко, директор ТОВ «Українська екологія»: «Ми не коментуємо поки, але, справді, за полігон будемо боротися».

Борються за сміттєзвалище не лише чиновники з підприємцями, а й екологи. Ті з року в рік твердять: як не знайти альтернативу полігону, область потоне у смітті. Бо його на Черкащині вже більше семи мільйонів тонн. Воно вбиває і довкілля, і людей.

Олександр Спрягайло, еколог: «Щонайменше це неприємний запах. А ще – розмноження комах, що можуть бути поширювачами різних хвороб серед людей і тварин».

Будувати сміттєпереробний завод у Черкасах, як те напередодні пообіцяв і губернатор Сергій Тулуб, у мерії не збираються. Бо об’єкт, кажуть, буде збитковим.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Мої розрахунки не свідчать про ефективність такої діяльності. Та, можливо, є якісь нові технології переробки твердих побутових відходів. Це ще треба додатково вивчати».

А поки екологи б’ють на сполох, а владці та підприємці судяться, сміття на полігоні з дня на день лише прибуває.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як найчастіше карають корупціонерів на Черкащині?

За перші п’ять місяців 2025 року на Черкащині винесли 66 судових рішень у справах, пов’язаних із корупцією, повідомляє Опендатабот. ...

Як пережити спеку? Поради від фахівців Черкащини

Спека повернулася в Україну, тож важливо особливо уважно ставитися до здоров’я — свого і найуразливіших близьких: дітей, людей літнього...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас