Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаси стали містом роздолля для сумнівних будівничих

Черкаси стали містом роздолля для сумнівних будівничих

- Advertisment -

За Соснівку та Дахнівку взялася обласна прокуратура. Перевірятиме, чи все в тамтешніх зелених зонах збудоване за законом. Про це інформують у прес-службі відомства. Водночас вартові закону визнають: непевних будівництв у Черкасах із року в рік не меншає. Традиційно в рейтингу найулюбленіших місць для самобудів лідирує багатостраждальний берег Дніпра. Про роздолля зодчих-товстосумів спеціальний репортаж Вікторії Курченко.

Вікторія Курченко, кореспондент: «Це краєвид на найскандальніше самочинне будівництво в Черкасах. Уже з десяток років владці обіцяють зрівняти із землею, чи то пак піском, Царське село. А воно як стояло, так і стоїть. Тільки маєтків більшає».

Лихий призвід – тільки іншим заохота. Неподалік звідси раніш причалювали човни, тепер теж VIP-поселення. Вхід туди пильнують охоронці. Та маєтки багатіїв підступно видає супутник. Ось товстосуми облюбували другий причал Черкас. А це вже перший – теж із хатками. На кадастровій карті ці території – цнотливо чисті. Жодного метра, як вірити землевпорядникам, немає у приватних руках.

(липень 2011) Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «І з «Бочкою» судимося, і з «Агро-каскад», і з «Ремпобутсервіс». Сьогодні подали й на «Царське село». Це стосується і «Селени» теж. Усі будівлі, які розташовані в прибережно-захисній смузі, будуть прибрані».

Таке казав уже екс-очільник обласної екоінспекції ще два роки тому. Тоді в Черкасах узялися показово визволяти Дніпровський берег від забудови. Почали з «Робінзона», на ньому і завершили. Та й тут минулось лиш трощінням бесідок і перепалками із власниками.

Олександр Ільченко, директор департаменту містобудування МВК: «По Царському селу, по «Робінзону» на сьогодні я вам точно не скажу, на якій стадії перебувають справи. Що стосується «Берег-2007», то є рішення всіх судів про те, що там земельну ділянку використовують не за цільовим призначенням».

У мерії пояснюють: важелів впливу на забудовників майже не мають. Тут тільки видають їм містобудівні умови й обмеження. За рештою мають наглядати в Держархбудінспекції, як і клопотати про знесення вільнобудів. Скільки таких уже розібрали – лишається таємницею. Достукатися до інспекції ВІККА-НОВИНАМ за тиждень так і не вдалося. Зате вже втретє за місяць на нашу пошту надходять листи від містян зі скаргами на її роботу.

Із листа оргкомітету будинку по вул. Героїв Дніпра, 49: «Будівництво під нашими вікнами ведеться без дозвільної документації. З цим питанням ми неодноразово зверталися до начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області Захарченка А. В., який, на жаль, не реагує на наші звернення».

Дописувачів розгнівило чергове будівництво на черкаському узбережжі. Ця жінка-активістка просить не показувати її обличчя, бо боїться помсти забудовників.

Місцева жителька: «Там четыре месяца назад была прекрасная роща, где отдыхала люди семьями. А теперь куда им идти? В какие ворота стучаться?».

Ось так тут було ще торік у червні. Кам’яну фортецю з арками, добротну цегляну споруду та парковку на піску відповідальні інспектори вперто не помічали. Доки новобуди не стали заввишки в поверх. Зрештою, у Держархбудінспекції таки назвали це самодіяльністю й оштрафували зачинателя на майже двісті тисяч гривень. Той виправдовується. Мовляв, хотів зробити все по закону, та чиновники завадили.

Богдан Колядко, директор підприємства-орендаря: «Ми неодноразово зверталися до міської влади. Були такі відтермінування, знаєте: ось розглянемо питання, ось там будемо чекати якихось змін у забудові прибережної смуги чи Дніпра. Це можна чекати 3-5-8 років… 10 років».

Не менш чекати можна й повернення пляжу первозданного вигляду. Поки в мерії готують документи для розірвання договору з орендарем, тутешня парковка вже працює на повну.

Із охоронцем парковки:

– Машину можна у вас поставить?

– Можна.

– За скільки? Безплатно?

– Вообще-то, это парковка для спортивно-развлекательного комплекса.

Побороти будівельний хаос урядовці спробували ще в минулі роки. Позаторік – пирогом, спростивши дозвільні процедури. Торік – ще й батогом, збільшивши в кілька разів штрафи за самочинне будівництво. Та на зодчих-товстосумів сповна не подіяло, підтверджують в обласній прокуратурі. Прогнозувати долю найскандальніших самобудів Черкас навіть тут не беруться.

Федір Костюкович, начальник відділу Прокуратури Черкаської області: «Це, насамперед, прогалини в законодавстві. З іншого боку, ці питання були предметом розгляду у прокуратурі й перейшли в судову царину. А судова тяжба інколи затягується на роки в нашій державі».

Пані Антоніна воює із самобудом поруч себе вже чотири роки. В її сарай впирається сусідів магазин. Той його облишив, недобудувавши.

Антоніна Душейко, мешканка будинку по вул. Лісна, 7: «Сюди регулярно зносять сміття. То безхатьки ходять, то діти бігають по дахах, від школи прибігають сюди, наркомани бувають, бо тут шприци валяються».

Жінка пройшла всі кола бюрократичного пекла. Має відписки з усіх можливих інстанцій. Скрізь підтверджують самочинність недобуду.

Антоніна Душейко, мешканка будинку по вул. Лісна, 7: «Відфутболюють від кабінету в кабінет і все. Якби воно в когось із міської влади стояло перед носом, то вони б його знесли в один час би».

Воювати краще не постфактум, а попервах – це принцип мешканців ось цього будинку по Шевченка. Одного ранку в їхній двір приїхали чоловіки у спецівках.

Робітник: «Це сєкрєт фірми, дєвушка. Нам сказали копати, ми копаємо».

Мешканці через таке неподобство відразу зчинили ґвалт. Та такий, що правоохоронці з комунальниками поз’їжджалися. Так у зародку люди знищили намір приватника самочинно під’єднатися до мереж їхнього будинку.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас