Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркащина втрачає одне з найбільших нерестовищ

Черкащина втрачає одне з найбільших нерестовищ

- Advertisment -

Черкащина втрачає одне з найбільших нерестовищ. Відома річка Рось перетворюється на велику калюжу. Майже половина її акваторії вже замулена. Посеред річки повиростали цілі острови. Іхтіологи непокояться: бо в Росі нереститься вся промислово цінна риба Кременчуцького водосховища. Востаннє річку чистили ще за радянських часів. Нині на порятунок водойми чиновники грошей ніяк не назбирають. Із подробицями Вікторія Курченко.

Швидше, аніж 5 км/годину, на Росі плавають лише відчайдухи. Бо, як не догледіти, кажуть човнярі, можна втрапити на мілину. Ось тут пропливти далі вже не вийде.
Костянтин Орловський, дільничний інспектор Держрибохорони в Черкаській області: «У нічний час, коли ГЕС припиняє працювати, тут можна взагалі пішки перейти від берега до берега. Вода спадає».
А ще зо п’ять років тому річка була судноплавною, каже інспектор. Тепер мілководдя майже на половині її площі. Швидкими темпами на річці розростаються острови.
Сергій Шевченко, старший інспектор Держрибохорони в Черкаській області: «Ось ми стоїмо серед річки, а тут глибина сантиметрів 40-50, не більше. Раніше глибина тут була 2 та 3 м».
Востаннє на Росі поглиблювали дно ще за радянських часів. Тепер тут можна побачити лише приватні земснаряди. Багатії активно забудовують берег і біля своїх пристаней розчищають річку. Від цього їй ще гіршає, говорять іхтіологи. Бо весь пісок, який в одому місці безконтрольно підіймають із дна, осідає в іншому.

Андрій Зінченко, начальник іхтіологічного відділу Держрибохорони в Черкаській області: «Утворюються відшнуровані ділянки, де восени та весною залишається риба. Весною найгірше, бо залишається ікра, яка за рахунок цих перепадів висихає. Тут нереститься вся промислово цінна риба Кременчуцького водосховища».
Рятувати Рось поки ні за що, каже головний еколог області. Цьогоріч там лише реконструюють очисні споруди за чверть мільйона бюджетних коштів. А поглиблювати дно владці хочуть за інвесторські.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Сьогодні проект розробляють, на це потрібен час, потім треба пройти екологічну експертизу, потім шукатимемо кошти, щоб цю програму виконати. Тут мільйонів 5-6 потрібно буде освоїти».
Як чиновники ще кілька років шукатимуть гроші, кажуть іхтіологи, то й рятувати не буде що. Бо Рось стане великою калюжею.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Під Черкасами затримали браконьєра: наловив риби на 30 тис грн

Незаконний вилов риби виявлено в акваторії Кременчуцького водосховища в адміністративних межах села Худяки. Інспектори виявили особу, який здійснював лов...

Нові старі гроші: що таке шаги, які пропонують запровадити у Нацбанку України (ВІДЕО)

Не копійки - а шаги. Нацбанк України пропонує поступово замінити розмінні монети під назвою “копійки” на “шаги”. Адже це...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас