Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркащани із хворими нирками знову вийшли на протест

Черкащани із хворими нирками знову вийшли на протест

- Advertisment -

У Черкасах не вщухає скандал довкола діалізної клініки. Сьогодні одні її пацієнти ходили до очільника області, інші – аж до Президента. Довело черкащан із хворими нирками до протесту владне зволікання. Бо оплатити їхнє лікування у приватному центрі в обладміністрації пообіцяли ще місяць тому. Тоді недужі, аби їх таки почули в чиновницьких кабінетах, перекривали в місті дороги. Та натепер із клінікою сповна не розрахувалися навіть за минулий рік. Вікторія Курченко розлогіше.

Із одного боку ярмаркують, із іншого – протестують. Це – черкащани із хворими нирками вкотре вимагають кошти на своє лікування. Пані Ольга тут через свою доньку. Їй уже три роки очищують кров від токсинів у «Фрезеніусі». Різницю між українською медициною та німецькою жінка знає напевно.

Ольга Пономарьова, мати пацієнтки діалізного центру: «Я її водила туди, в обласну лікарню. Вона сама не ходила. А у «Фрезеніусі» вона стала на ноги, поставили її на ноги. Гемоглобін тут значно підвищився. Там був 60, тобто в обласній. Тут уже норма – 120-118».

Ще три роки тому в обладміністрації пообіцяли німецькому інвестору направляти хворих у його клініку. А головне – справно оплачувати їхнє лікування. Та якраз із цим і не заладилося. Торік медичний скандал дійшов аж до Президента.

Катерина Приходькіна, пацієнтка діалізного центру: «Наша влада, наш обласний керівник Тулуб потоптався по дорученню Президента, який сказав на обласному рівні розібратися з нашою проблемою».

Водночас самі владці кивають на бюрократичні перепони. Кошти для діалізників в обласному бюджеті є. Але їх приватній клініці не перераховуватимуть. Труситимуть місцеві скарбниці.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Є органи самоврядування. Вони сьогодні дбають про своїх людей. Вони укладають угоди з цією фірмою і оплачують послуги, як вони домовляться у цих угодах за тих людей, які там лікуються. От і все».

Не розділяє оптимізму губернатора Анатолій Петрович. Він на діаліз до Черкас їздить аж із Смілянщини. Тамтешня рада вже заявила чоловікові: коштів йому на лікування у «Фрезеніусі» не дасть.

Анатолій Затірка, пацієнт діалізного центру: «Пишуть, що в районному бюджеті на 2013 рік кошти для нас не закладені. За допомогою, за лікуванням, тобто процедурою гемодіалізу, звертатися в обласну лікарню й усе».

Не знають, де взяти майже три мільйони гривень на лікування своїх хворих на ниркову недостатність, навіть в обласному центрі. Бо тут і коштів на зарплати бюджетникам обмаль.

Анатолій Гетьман, технічний директор діалізного центру: «Заборгованість на сьогодні за 2012 рік, минулий, складає близько 120 тисяч гривень. За 2013 рік на сьогодні договору не існує. Лікування відбувається за рахунок інвестора».

Чи довго лікуватимуть понад 60 черкащан власним коштом – німці наразі не знають. Випробовувати й далі їхнє терпіння недужі не хочуть. Вони обіцяють нові пікети.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас