Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркасці пригадали найрадісніші та найгіркіші моменти свого життя в...

Черкасці пригадали найрадісніші та найгіркіші моменти свого життя в незалежній Україні

- Advertisment -

За два дні Україна святкуватиме свій ювілейний День народження. Вперше найбільше державне свято відзначили 16 липня 1991 року. Того дня Верховна Рада ще Української РСР ухвалила декларацію про суверенітет і постанову про проголошення незалежності. За останню двадцятирічку разом із країною її громадяни пережили чимало. Це і економічні кризи, хвилі еміграції та політичні перевороти. Натомість вибухнула національна свідомість. Українці здобули перші перемоги на Олімпійських іграх та Євробаченні. Що закарбувалося в пам’яті різних поколінь черкасців за період незалежності, знає Ірина Гришко. Далі – спеціальний репортаж.

Вісімдесятиоднорічна Марія Михайлівна із сумом констатує: незалежність країни нічого доброго їй особисто не принесла. Колишня працівниця обласного комітету народного контролю хотіла б повернути Радянський Союз.
Марія Лучко, пенсіонерка: «Я ніколи не була задоволена цією незалежністю. У Союзі діти в мене були влаштовані, квартиру нам дали, потім другу дали».
У незалежній Україні жінка була вже пенсіонеркою. У місяць живе на 910 грн.
Марія Лучко, пенсіонерка: «Обурило президентство Кучми, коли все господарство розвалилося, а тепер картоплю з Єгипту возимо».
Шістдесятидворічному історику Василю Мельниченку з двадцятирічки незалежності пригадується більше позитиву.

Василь Мельниченко, кандидат історичних наук: «Найвагомішою подією був референдум 1 грудня, коли 90% населення країни (зокрема, 96% черкащан) підтримали незалежність».
Пам’ятає Василь Мельниченко й ейфорію у країні в часи Помаранчевої революції. Хоча сам у ній участі не брав. Бо знав, чим зрештою усе скінчиться. Зате Черкащина, говорить, за незалежну двадцятирічку багато чого досягла.
Василь Мельниченко, кандидат історичних наук: «Черкащина стала географічним центром України. Це визнано офіційно. Крім двох музеїв, у нас з’явилося ще чотири. Це говорить про те, що влада почала приділяти увагу збереженню національної спадщини».
Попри нинішню економічну нестабільність і політичний розбрат у країні, черкасець сподівається на краще майбутнє.
Василь Мельниченко, кандидат історичних наук: «Що Україна нарешті ввійде в коло держав із нормально, не потужною, а просто нормальною економікою та громадянськими інституціями».
У перспективи української держави вірить і колишній рухівець Сергій Одарич. Сорокачотирирічний мер переконаний у такому.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Майбутнє України може бути сонячним за умови, що прийде команда однодумців, яка на кілька років забуде про рейтинги, а передумови для розвитку в країні є».
День Незалежності – одне з найбільших свят у його родині. Адже за незалежну Україну боролися і його батьки. Серед найяскравіших спогадів Сергія Одарича – підняття синьо-жовтого прапора над Верховною Радою.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Текст Акту про незалежність я особисто набирав на комп’ютері. Звичайно, сильний емоційний підйом був, коли увечері з Верховної Ради був знятий прапор радянський і підняли синьо-жовтий».
Серед найболючіших спогадів – голосування 1999 року, коли вдруге Президентом обрали Леоніда Кучму. Тоді було стільки розчарування, що Одарич-політик пішов у бізнес.
Тридцятиоднорічний історик і краєзнавець Назар Лавріненко епохальним для країни вважає введення 1996 року в обіг гривні. Найбільше вразила смерть великого патріота В’ячеслава Чорновола. Розчарування ж у тому, що незалежна Україна так і не стала державою.
Назар Лавріненко, кандидат історичних наук: «Є країна, з кордонами, символікою, населенням, але мало чим може незалежна держава похвалитися. Найголовніше – маємо покоління, яке виросло та стає на ноги в незалежній Україні, це вперше в історії».
Саме це покоління, на думку чоловіка, зможе розбудувати Україну далі.
Юлія Кнюпа, студентка: «Молодь – надія України, лише за умови, що їй не заважатимуть економічні труднощі».
Ровесниця незалежності студентка Юлія Кнюпа нинішні поневіряння України сприймає з оптимізмом.
Юлія Кнюпа, студентка: «Попри те, що було нелегко і моїм батькам, і знайомим, усі перешкоди сприймаю позитивно – для розвитку, Україну як майданчик для свого особистого росту».
Найменші громадяни незалежної України ще не відають про політику та економіку, але точно знають простий закон:
Марійка, школярка: «Як погане робити, то погано й буде, а як добре – то буде добре. Я люблю Україну, бо тут мої друзі та рідні…»

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас