Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧерез дірявий дах у черкаській школі законсервували цілий поверх

Через дірявий дах у черкаській школі законсервували цілий поверх

Не менше будівельних проблем мають і в 34-ій черкаській школі. Там як не опади – то потоп. Із дірявого даху заливає цілий поверх. Дітей з відти довелося відселяти, бо від води там постійно замикає проводку. Оцінила масштаби освітянського лиха наша Ірина Головка.

На стінах – пліснява та вологі плями, на стелі – обдерта штукатурка. Таким став 4 поверх черкаської 34-ої школи.

Степан Слодзік, заступник директора з адміністративно-господарської роботи: "У цьому році покров льоду був приблизно на 30-40 см. Озеро ціле було. З цієї сторони було. Довбали, викидали цей лід, і так далі. А ліва сторона…"

І так вже більше чотирьох років. А нещодавно, переповідають у школі, через дірявий дах сталося коротке замикання. Відтоді, частина 4 поверху без світла. Та й у аварійних кабінетах нині не проводять уроки.

Віталій Дейнека, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 34: "На жаль чи на щастя, наша школа на сьогодні не є повністю заповненою, відповідно до проектної потужності. Тому ми віднайшли можливість переселити учнів із кабінетів 4 поверху, протягом останніх років, на інші поверхи. І хотілося, щоб ці кабінети були задіяні у навчально-виховному процесі".

Дірява стеля і у спортзалі. Бо ще як будували, розповідають у школі, від початку все робили не до пуття. Років з десять тому покрівля почала підтікати. За останні років 5-ть з неї полилося.

Олег Скорина, вчитель фізичної культури: "Як ідуть опади, якщо це дощ, подивіться на нашу стелю, 36 місць з яких у нас тече вода, коли тече вода, бачите, у нас тут проводка. Попадає на проводку і горять цілі ряди ламп і світла у нас немає. Ось це у нас усе світло".

За свої 20 років ця школа ще не бачила жодного капремонту. Робили лише поточні. Та й ті власними силами. Про латання даху просили в профільного департаменту міськради ще 2012-го. Там говорять: роботи не розпочинали через брак фінансування. А як виділили кошти, то почалися проблеми із підрядником.

Руслан Плакущий, начальник групи централізованого господарського обслуговування департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР: "Але за браком часу і підрядник у зв’язку із ростом цін відмовлявся виконувати 2012 року потрібно було проводити коригування проекту, повторну експертизу та повторно давати на проведення конкурсних торгів, що займало часу близько 3-3,5 місяців, а рік уже закінчувався".

По допомогу освітяни звернулися до депутата свого округу Оксани Мелікової. Обраниця з’ясувала: на ремонт виділили 800 тисяч. Хоча за розрахунками ще 2012-го – він вартував майже півтора мільйони.

Оксана Мелікова, депутат міської ради: "При тих масштабах руйнувань 800 тисяч це дуже мало. Але я розумію, що якщо ми зараз не ліквідуємо це, то тоді через рік це ще потребує більше. Але щоб зробити так, як треба це приміщення, потреба у 5-6 мільйонів по цінам сьогоднішнього дня".

На такі кошти освітяни й не розраховують. Та сподіваються, що їхню проблему все ж не відкладуть у довгий ящик і ремонтні роботи цьогоріч таки розпочнуть.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.

Черкаська громада провела в останню путь Захисника України

Черкаська громада у скорботі. В останню путь провели солдата Сергія Кушніра, який віддав своє життя, захищаючи свободу та територіальну...

На Черкащину насуваються теплі антициклони – Гідрометцентр

Ще вчора на ранок висота снігового покриву на Черкащині становила 1-3 см, а сьогодні від нього не лишилося і...

Цікаве:

Прості поради черкащанам, що врятують ваші кімнатні рослини

Зима відчутно змінює умови в наших домівках, і це...

П’ять сортів картоплі, що “провалили” сезон-2025 у центральних областях: результати дегустації

Не всі сорти картоплі демонструють гарну врожайність, багато з...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x