Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниБлакитні ялинки із Соборної площі стали гербарієм

Блакитні ялинки із Соборної площі стали гербарієм

- Advertisment -

Садові експерименти адміністрації Тулуба зазнали фіаско. Блакитні ялинки із Соборної площі в лісі стали гербарієм. Туди їх, нагадаю, пересадили ще наприкінці минулого року. Півстолітні дерева нібито були небезпечними, а головно – не вписувалися в новий ландшафт площі. Хоча комісія з обстеження зелених насаджень претензій до більшості ялинок тоді не мала. Про елітні дрова – Вікторія Курченко.

Назву площі крутили, як хотіли. Незмінними були лиш вони. Блакитні ялинки на Соборній росли понад півстоліття. І тільки торік стали тут зайвими.

2012 рік

Ялинки можуть впасти комусь на голову, пояснювали в адміністрації Тулуба. Спецкомісія обдивилася їх із усіх боків. Та аварійних знайшла лиш три.

2012 рік

Заступилася за дерева і Громадська рада. Хоч по «добро» на зачистку площі з облради зверталися

2012 рік Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Тут, якщо щось і буде відновлюватися, то тільки з одним питанням: буде пересаджуватися в нове місце розташування. Буде рости там. Це найголовінше – зберігати треба рослини. Обов’язково!».

Ялинки показово обкопували, висмикували й вантажили на причепи. Садити наново їх повезли аж у ліс біля Будища. Попри заповіді губернатора «рости», за рік дерева перетворилися тут на гербарій. Ці кадри відзняли колеги з видання «Прочерк». Усі до однієї ялинки змарніли та посохли. Фахівці такій кончині не дивуються. Дерева у віці, пояснює еколог Олександр Спрягайло, зрідка приживаються на новому місці.

Олександр Спрягайло, викладач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Є методи, які дозволяють уникнути загибелі після пересаджування навіть дорослих дерев. Технічно це можливо, але це дуже вартісно. Те, що я бачив, чесно кажучи, шансів не було. Бо рослини були з відкритою кореневою системою і обрубані корені були дуже близько».

Посохлі ялинки після розголосу у пресі тут же спопелили. Блискавично на їхньому місці серед лісу постали нові.

Вікторія Курченко, кореспондент: «Торішні садові експерименти на Соборній площі коштували бюджету понад третину мільйона гривень. Природозахисники підрахували: тепер обласна рада мала б сплатити на додачу ще зо двісті тисяч. Це – штраф за знищення ялинок і збиткування над довкіллям».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Історик показав останні фото монастиря на Черкащині, від якого залишилися лише печери

Історик із Черкас Валерій Ластовський показав останні фото Виноградського Ірдинського монастиря, який розташовувався біля села Мале Старосілля на Смілянщині....

На Черкащині згоріло 7 гектарів врожаю

У розпал жнив — кожна іскра може стати трагедією. Цього тижня на Черкащині сталися одразу дві масштабні пожежі на...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас