Новини на ВІККАВіККА-новиниБабак і Далі: великі з народними!

Бабак і Далі: великі з народними!

- Advertisment -

Сальвадор Далі, Франсуа Помпон, Огюст Роден, Ренуар та Микола Бабак – що поєднало цих видатних митців та талановитого черкащанина? Усе просто – унікальне зібрання світових шедеврів під назвою «Вальзуані» та колекцію з 150-ти «Народних ікон середньої Наддніпрянщини 18-20 століття» презентували у столиці в одному місці – Українському домі. Поруч із відомими шедеврами старовинні ікони мали доволі привабливий вигляд. Адже збирали їх протягом 20 років, потім – реставрували та систематизували. До найвищого мистецтва великих та відомих доторкнулася і Євгенія Гнєушева.

Київ, вечірня пора. В Українському домі зібралася чимала вечірка. Привід – слушний. Адже не кожного дня презентують зібрання таких світових шедеврів авторства Далі, Ренуара, Родена та Помпона. Під звуки скрипки шановану еліту зустрічають дівчата у блискучих сукнях. Хоча і без них унікальній колекції «Вальзуані» вистачає шику. Поруч інші коштовності. Презентує черкащанин Микола Бабак. Народні стародавні ікони середньої Наддніпрянщини, хоча і в напівтемряві, достатньо випромінюють символізм, святість духа та народну енергію.
Микола Бабак, власник приватної колекції: «Я їздив по бабусях, магазинах. Агенти теж шукали. Було все».
Народні риси можна побачити у кожній іконі. Хоча автори творінь здебільшого невідомі.
Виставці, а найбільше – виданню монографії на тему народних ікон радіють і прості відвідувачі, і друзі Миколи Бабака.

Працювати над товстелезною монографією, яка нині коштує майже дві з половиною тисячі гривень, автору довелося кілька років. Творці праці зізнаються: під час роботи було чимало складнощів та навіть сварок.
Олександр Найден, автор монографії: «Я хотів, щоб переважали одні ікони, Микола – щоб були більш живописні. Багато булосуперечливих моментів».
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Реставрували колекцію 4 роки, сьогодні власник визнає її безцінною і мріє про створення музею у Черкасах».
Підтримати цю ідею пообіцяв і губернатор Черкащини.
Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «Ми недостатньо знаємо нашу українську народну ікону, у ній немає золота, але є дух і душа».
Місце розташування майбутнього музею поки ще не визначили. Утім, з’явитися у Черкасах він має вже у найближчому майбутньому.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас