Новини на ВІККАВіККА-новини130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду

130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду

- Advertisment -

130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду. Така невтішна статистика від обласних санепідеміологів. Криниці на Черкащині теж перестали бути джерелом якісної води. Там перевіряльники знаходять надмір нітратів і нітритів. Приміром, у більшості криниць, що в черкаській Дахнівці, гнила вода. А от решті містян, за інформацією обласної СЕС, пощастило чи не найбільше. Бо з наших кранів, стверджують вони, тече найякісніша вода на всю Черкащину. Як її очищують – бачила Вікторія Курченко.

У лабораторії «Черкасиводоканалу» проводять короткий лікнеп із очищення води. Ось у цій ємності – дніпрова. До неї лаборант додає реагенти. І починається реакція. На ось таких «пластівцях» осідають компоненти, яких і близько не має бути в питній воді. Потому, за технологією, її відфільтрують та похлорують. У житті ці всі етапи відбуваються на водоочисній станції підприємства. За часом процедура тривала. Тільки очищують дніпрову воду не менше семи годин. Реагенти, розповідає головний технолог, міськводоканал використовує найсучасніші. Технології – теж.
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «За цей рік ми практично в 4-5 разів зменшили ту кількість хлору, яка надходить до питної води, завдяки постійному використанню технологій амонізації. Тобто ми обробляємо воду зв’язаним хлором. Він не настільки шкідливий та його треба в значно меншій кількості».

Воду, яку подає підприємство на місто, контролюють щоденно. Цьогоріч, говорить головний технолог, не було жодного випадку перевищення вмісту хлороформу у воді. Навпаки – там його удвічі, а то й утричі менше за норматив. Нині можливо, додає фахівець, очищувати воду взагалі без хлору.
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Вони, по-перше, досить дороговартісні. Такі, як озонування, УФ-опромінення. Найбільша вада – вода, оброблена таким чином, практично не має захисту від повторного потрапляння шкідливих мікроорганізмів».
У Черкасах із-під кранів тече найякісніша вода в усій області. Так кажуть санепідеміологи. Водоканалівці пояснюють: чому самі черкасці, бува, нарікають на живильну вологу.
Тетяна Проценко, начальник лабораторії КП «Черкасиводоканал»: «Вода, яка потрапляє у квартири споживачів, має погіршені органолептичні властивості, у зв’язку з тим, що в нас стара водопровідна мережа. А органолептичні властивості – це запах, присмак, погіршується кольоровість води та збільшується вміст заліза».
Тому фахівці все ж радять водопровідну воду доочищувати найпростішим фільтром.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас