За бортом фіналу

-

У черкаському палаці спорту «Будівельник» відбувся третій раунд кваліфікаційних ігор Чемпіонату Європи серед юніорських жіночих команд з волейболу. Змагання проходили серед спортсменок 1992-1993 років народження. Збірна України не змогла потрапити у фінал європейської першості, посівши в підсумку третє місце.

За дві путівки до фінальної частини чемпіонату змагалися чотири збірні, які посіли другі місця у своїх групах за підсумками перших двох раундів. Це команди України, Чехії, Словаччини та Швейцарії. Українки під керівництвом луцького тренера Богуслава Галицького не змогли виконати завдання, посівши лише III місце. Хоча починалося все для них добре. У першому поєдинку українки легко в трьох партіях обіграли волейболісток Швейцарії. Однак потім із таким же рахунком без боротьби поступилися суперницям із Словаччини. Вирішальним для наших дівчат став матч зі збірною Чехії. Його потрібно було вигравати з рахунком 3:0 або 3:1, щоб посісти одне з двох перших місць. Однак господаркам турніру цього зробити не вдалося – на заваді стали численні помилки в їхній грі, особливо на прийомі та блоці. У підсумку українки спромоглися лише на одну переможну партію – і то вже після того, як чеські спортсменки виграли необхідні два сети. Таким чином, у фіналі Чемпіонату Європи зіграють збірні Чехії та Словаччини.
Додамо, що у складі збірної України виступала представниця черкаського «Круга» Марія Войтенко.