У Черкасах організували особливі розваги для особливих людей

Змагання, де всі переможці. У Черкасах провели рекреаційні ігри для людей з особливими потребами. Їх організовують раз чи два на рік. Цієї події з півсотні учасників чекають, як великого свята. Бо опісля і почуваються краще, і наснагою заряджаються надовго. Про це розказали нашій Ірині Малюковій.

Попри недугу до перемоги. Для Стаса ці рекреаційні ігри вже п’яті за ліком. Хлопець переконаний: тут, як і в країні: перемогти можна тільки об’єднавшись.

Станіслав Лошак, учасник змагань: "На мою думку, такі ігри повинні бути. Вони повинні бути частіше. Вони дають запал, якийсь оцей спортивний азарт в очах людей. І безумовно, те, що ці люди є людьми з особливими потребами, – подвоює важливість такого заходу. Я вважаю, що це серйозний крок у майбутнє".

Таких особливих людей тут із півсотні. Усі беруть активну участь у змаганнях. Хто не може сам, тому допомагають батьки. Організатори кажуть: ігри мають цілющий ефект і для дітей, і для помічників.

Ліана Деркач, активіст ГО "Спілка батьків дітей-інвалідів": "Рух – це життя. Для наших дітей, не зважаючи на те, який там діагноз: більш складний чи менш складний, фізичний чи ментальний, – однозначно, це оздоровчий ефект".

Допомогли в організації ігор місцеві територіальні центри, "Спілка дітей-інвалідів", Центр зайнятості та вже традиційно 26 школа. Та місцеві владці кажуть: найбільшої допомоги ця категорія потребує від держави.

Людмила Довгань, заступник начальника відділу соціальних гарантій департаменту соціальної політики Соснівського району ЧМР: "Дітки ці дуже потребують необхідної підтримки держави. Але, на жаль, на сьогоднішній день трошки в цьому плані, у зв’язку зі змінами у державі, таким становищем, вона не така, як хотілося б. Але сподіваємося, буде краще".

За шість років, кажуть організатори, постійні учасники значно покращили свої вміння в різних видах спорту. Така тенденція стимулює їх проводити ігри для особливих і надалі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net