Черкасці переплили Дніпро

Черкасці переплили Дніпро. У місті відбувся п’ятий міжнародний заплив через Дніпро. Підкорювати водну стихію цьогоріч взялися як малі, так і дорослі. Останні мали здолати уплав дистанцію в 10 кілометрів. До участі в цьогорічному запливі долучилися як професійні спортсмени, так і любителі. Кому ж вдалося першому перетнути фінішну пряму, знають наші кореспонденти.

Зрання на березі Дніпра людно та гамірно. Найменші учасники міжнародного запливу готуються підкорювати водну стихію. Їм потрібно здолати дистанцію у 300 м. Після ретельного інструктажу малечу перевозять на стартову позицію.

Ольга Ковальова, заступник директора Черкаської КДЮСШ: «Захід цікавий своєю унікальністю, бо в нас Дніпро не 2-3 кілометри, як у Києві маленькі проточки. 15 км – це велика дистанція. Зараз хвилі на Дніпрі, вода холодна, тому це не просто. Учасники себе переборюють».

Микола Чалов, організатор: «Враховуючи всі фактори, які нам заважали, вдалося зібрати достатньо багато учасників різного віку. Як жінок, так і чоловіків. Багато хто поїхав на триатлон, дехто – на багатоборство. А плавці бояться пливти таку дистанцію на відкритій воді».

Підкорювати водну стихію взялися як хлопці, так і дівчата. Першим до берега приплив 14-річний Стас Мединський. Хлопець здолав 300-метрову дистанцію за 6 хвилин та 30 секунд. Участь у міжнародному запливі для Стаса – дебют.

Стас Мединський, переможець дитячого запливу: «Було прикольно, важко. Десять років займаюся плаванням професійно. Фізичну форму відновлює, тренує дихання».

Натомість дорослі спортсмени продовжували скорочувати відстань від стартової точки, села Чапаєвка, до фінішної – розважального комплексу «Бочка». Протягом запливу плавців супроводжували човни та байдарки, які допомагали їм триматися у формі: декому давали воду, а декого й підгодовували. Першим фінішну пряму перетнув черкаський триатлоніст – Олексій Сюткін. Здолати дистанцію у 10 кілометрів йому вдалося за 1 годину 59 хвилин і 29 секунд.

Олексій Сюткін, переможець запливу: «Я щодня тренуюся, бо це моя професія. Щодо 10 км, то я не готувався. Я готуюся більше на півтора кілометра, але десять кілометрів теж можу пропливти».

Слідом за Олексієм Сюткіним фінішну пряму перетнула його дружина Катерина. Дівчина подолала 10-кілометрову відстань за 2 години 7 хвилин і 30 секунд.

Катерина Сюткіна, срібна призерка запливу: «Готувалися, клали в човен воду, спеціальні гелі. Але нічого не знадобилося, зробила буквально два ковтки й усе».

Наступного року організатори планують ініціювати естафетний заплив Дніпром по всій території України. Учасниками заходу стануть спортсмени з усіх областей країни, де протікає головна водна артерія. Змагальникам доведеться здолати дистанцію у 1200 кілометрів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net