Першість сміливців. Найвправніші спортсмени з Черкас і Києва змагалися минулого уїк-енду за «Кубок Вереса зі скелелазіння 2013». Учасники визначали кращого у спортивному комплексі «Манеж». Захід у нашому місті проводять другий рік поспіль. Змагання присвячені річниці відкриття черкаського скеледрому.
На день спортивний комплекс «Манеж» перевтілився на скелелазну Мекку. 16 сміливців із Києва та Черкас зібралися там, аби поборотися за «Кубок Вереса зі скелелазіння». Учасники визначають кращого у двох дисциплінах: «швидкість» і «складність».
В’ячеслава Полежайко, президент Черкаської федерації альпінізму та скелелазіння: «Для «швидкості» учасникам надані дві траси. Її проходять новачки будь-якого віку та діти до 16 років. Всі інші спортсмени-розрядники, у віці від 16 років, виступають у дисципліні «складність». Для неї ми підготували три траси: кваліфікація, півфінал, фінал».
Одним із найстарших учасників змагань став киянин Володимир Добрієнко. До Черкас приїхав не по перемогу, а по хороші емоції. Говорить: скелелазіння не дає йому постарішати.
Володимир Добрієнко, учасники (м. Київ): «Саме зальне скелелазіння, як гімнастика, спортивне. Тут дуже багато місць не потрібно. Тут головне бажання і тренування. Можна досягнути хорошого результату всього за декілька років».
Підкорити черкаський скеледром цього дня наважилися й дівчата. Одна з них – Марія Сєргєєва. До Черкас вона приїхала з Кіровограду. Скелелазінням займається всього рік. Говорить: задля результату потрібно багато чим жертвувати.
Марія Сєргєєва, учасниця змагань: «Я у принципі завжди короткі нігті ношу. Так, треба нігті зрізати так, щоб комфортно було. Руки дуже набиваються. Бо це не лише лазити потрібно, але й якось фізично готуватися. Це все мозолі, неприємні такі нюанси».
Головна вимога до всіх учасників – страхова система, спеціальне взуття та магнезія. Решта залежить від стажу та бажання, говорить головний організатор змагань В’ячеслав Полежайко.
В’ячеслава Полежайко, президент Черкаської федерації альпінізму та скелелазіння: «Це, перш за все, бажання, систематичні тренування. Своєю справою потрібно просто хворіти практично фанатично. Але все це в рамках дозволеного, щоб не порушувати правил безпеки».
У підсумку першим у категорії «Діти» став Кирило Соколов. Серед чоловіків рівних не було Артему Ковалю, а в категорії «Новачки» переміг Дмитро Житник.