Рабинович: В Раді формується мегабільшість із "Слуги народу", "Голосу" та позафракційних депутатів

На підготовчій групі, яка зібралася у Верховній Раді України у вівторок, 27 серпня, "всі все весело ділять". Так охарактеризував журналістам сьогоднішню роботу обраних народних депутатів співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович.

За його словами, у Верховній Раді України дев'ятого скликання "формується мегабільшість зі "Слуги народу", "Голосу" і позафракційних депутатів – вони проявляють єдність з усіх питань.

"Позафракційним зараз виділяють посади в комітетах. Правда, їх ніхто не знає, але раптом вони виявляться хорошими людьми", – з іронією зазначив Вадим Рабинович.

Що стосується опозиції, їй повернули "зниклого" цієї ночі секретаря Регламентного комітету.

"Приємно, що нам повернули секретаря Регламентного комітету, який "пропав" цієї ночі. Якісь речі нам вдалося відстояти. Так, наприклад, позбавити найвідомішого в країні акушера Макаренка можливості функціонувати – ось це було б смішно", – заявив Вадим Рабинович, уточнивши, що" в цілому ряді питань ми повернулися до вихідних позицій ".

Разом з тим, продовжив співголова "Опозиційної платформи – За життя", "як і раніше не прийняті наші пропозиції створити окремий комітет у справах Донбасу".

"У нас пройшли вибори, де народ надав "Слузі народу" можливість формувати владу, але в Донецькій і Луганській областях найбільше голосів отримала наша партія – " Опозиційна платформа – За життя". У зв'язку з цим питання: ми маємо право очолити хоча б комітет з Донбасу?" – обурився політик.

У будь-якому випадку, Вадим Рабинович обіцяє допомагати владі всім, чим може допомогти опозиція, якщо це не суперечить її позиції.

"Переговори йдуть, і вже зрозуміло, до чого все йде. Особисто мене це не радує. О 17:00 ми зберемося ще раз – позиція залишається незмінною: представники нашої партії повинні бути присутніми в кожному комітеті! І все ж хотілося б, щоб створювалася коаліція єдності і порятунку країни, а не мегакоаліція. Народ їм доручив – вперед, дійте! Це і є демократія. Ми ж постараємося зробити все для захисту наших виборців. Але поки я не бачу, які функції виконує опозиція в даному форматі. Нам дають комітет зі свободи слова без повноважень, урізаний – НЕ комітет, а "пустушку", – нагадав Вадим Рабинович.

Що ж стосується інших посад, то реально, за його словами, "функціонують тільки секретарі а "зами" і "перші заступники" не мають в структурі комітеті ніякої ваги – це номінальні посади, тому говорити можна тільки про те, що реальній опозиції дають одного главу комітету і кілька заступників".

Проте, "Опозиційна платформа – За життя" налаштована на конструктивний діалог, ведуться переговори.

"Сьогодні о 18:00 ми будемо голосувати за все не закриті питання. Я вже озвучував свою особисту позицію – я б не брав подачки від влади. Але є і розумні речі, які оголошують мої колеги. Наприклад, про те, що ми повинні зайняти якісь посади для захисту інтересів своїх виборців. І вже до 17:00 ми скажемо наше слово", – обіцяє Вадим Рабинович.

На питання про те, чи обговорювалася під час засідання посада віце-спікера, політик відповів негативно, хоча, зауважив він, "вона повинна відходити другій партії зі списку переможців".

"За ідеєю і за законом, наша партія "приречена" на цю посаду. А ось чи дадуть її нам – цей момент не обговорювався. На цю годину нам її не давали, а ми не пропонували свого кандидата. У нас у фракції 44 людини, з них 43 – гідні люди…" – резюмував Вадим Рабинович.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут