Черкаські аграрії вимагають ухвалення "земельного" законопроекту (ВІДЕО)

У Черкасах аграрії вимагають підтримати законопроект, згідно з яким права з розпорядження землями державної власності поза межами населених пунктів переходять ОТГ. Направити звернення від депутатів обласної ради щодо підтримки цього законопроекту просять на ім’я голови Верховної Ради Андрія Парубія. В той же час просять відставки чиновників обласного і районного Держгеокадастру. Із такими вимогами зібралося понад тисячу осіб. Поштовхом протесту стало, буцімто, незаконне передання в оренду землі на Маньківщині. Мітингувальники стверджують: напередодні землю, яку орендував пан Григорій віддали через аукціон іншому. Ще й за меншу ціну. Колишнього тимчасового власника, каже, навіть не допустили до участі.

Григорій Білецький, керівник господарства: "Буквально в цей місяць я сюди шостий раз приїжджаю і те, що мене не допустили до аукціону. Я вважаю, що це корупція".

Олександр Северин, депутат обласної ради: "Те, що сталося в селі Русанівка: на тисячу гривень менше платять орендної плати − це неподобство, це обмежується держава і ті податки, якими жителі села Русанівка користувалися".

Під стіни управління зійшлися й обласні депутати. Кажуть: випадок із раніше орендованою паном Григорієм землею – непоодинокий.

Олександр Коваленко, депутат обласної ради: "Викидають документи, не допускають фермерів до участі в аукціоні і зникають їхні документи. При тому, що зареєстровані без ніяких пояснень. Виграють зовсім сторонні новостворені фірми".

Обвинувачених пікетувальниками в беззаконні на робочих місцях не застають. Натомість організаторка аукціону запевняє: ніяких фальсифікацій не було. Мовляв, фермер не мав відповідних документів про оренду.

Євгенія Страшевич, начальниця відділу оцінки та оренди земель в Черкаській області: "Тому ми виставили земельну ділянку на торги, підготували лоти до продажу, виконавець земельних торгів забезпечив розміщення оголошення на сайті Держгеокадастру України".

Обласні обранці переконані: така ситуація склалася через оновлення закону України "Про оренду землі". У разі ж відмови в повторному проведенні аукціону й невідстороненні чиновників дергеокадастру – обіцяють дійти до Президента.

Олександр Коваленко, депутат обласної ради: "Я розумію воно навмисно це. Адже готується закон по продаж землі і активно зараз забирають ці землі. Навіть під найвищі відсотки".

Анатолій Підгорний, депутат обласної ради: "Ми будемо у першу чергу через обласну раду, через керівництво області звертатися до держави, до президента, до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, щоб все таки вони прислухалися і зробили певні кроки назустріч".

Для початку озвучать ситуацію з трибуни ради обласної. Нині учасники протесту та, зокрема, депутати збирають підписи, щоб ініціювати позачергове засідання сесії.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x