Інформація та аналітикаТема дняТема дня: Ефективне реформування медицини

Тема дня: Ефективне реформування медицини

- Advertisment -

Вони не знають, як жити далі… Їм не потрібен діагноз і лікування. Це вже позаду. Вони знають, скільки їм відміряно земного життя… Вони терплять біль… аж доти, доки не отримають знеболювальне… Аж доти, доки не дійдуть до кінця… Це люди з невиліковними хворобами. І таких в Україні близько півмільйона. У Черкасах – три тисячі. Проблему допомоги приреченим пацієнтам першою обговорили під час круглого столу черкаські медики.

Хоспіс – це лікарня. Утім, допомогу надає не лише медичну. Комплексну турботу про важкохворих називають паліативною. Вона дозволяє покращити якість життя людей із невиліковними хворобами та допомогти їхнім близьким. Сьогодні таку специфічну допомогу отримують і в Черкасах, утім для цього виділено усього 10 ліжок. Онкохворі, діабетики, хворі на туберкульоз та СНІД, самотні та літні – їхніми проблемами нині переймаються переважно благодійні та громадські організації. Лікарі наполягають: наболіле питання необхідно вирішувати. І вже на рівні влади, державної та місцевої. Достукатися до чиновників вдалося 2007-го, коли в місті створили координаційну раду при департаменті охорони здоров’я міськвиконкому. Утім, далі вирішення питання так і не просунулося.
Створити такий заклад, зазначають присутні, – надзвичайно складно. Потрібне не лише приміщення та матеріально-технічна база, а й спеціалісти з надання паліативної допомоги. Утім, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Миколаїв, Львів, Рівне, Харків та Хмельницький такі проекти вже реалізували.

Головна проблема невирішених питань медичної галузі, переконані учасники зібрання, – це традиція протистояння між міською і обласною гілками влади, яка триває ще з часів мера Олійника.
Сьогодні лікарі серйозно налаштовані на проведення реформи галузі охорони здоров’я на місцевому рівні. Навіть, якщо держава не робитиме рішучих кроків у цьому напрямі, розподіляти кошти та оптимізувати діяльність лікувальних закладів можна. Головне, як і у будь-якій справі, діяти за принципами менеджменту.
Так, необхідно наблизити первинну медичну допомогу до людей, оптимізувати ліжковий фонд, відкрити амбулаторії сімейної медицини, змінити принцип фінансування, створити у місті центральну лабораторію.
Крім того, варто брати активну участь у пілотних проектах. Так, нині місто претендує на грант проекту Міжнародного валютного фонду щодо реформування галузі. Підтримує ініціативу лікарів і нова влада.
Ідею перетворення медичних закладів на комунальні підприємства лікарі не підтримують. Говорять, варто шукати інші шляхи покращення їхньої роботи. Приміром, якщо і передавати обтяжливі для міського бюджету заклади у приватну власність, то на вигідних умовах і не на шкоду пацієнтам.
Багато проблем у медиків накопичилося за останні роки. Вони донині наростають, немов снігова куля. Лікарі мріють про сучасний, організований рівень надання медичних послуг, ось тільки надавати їх скоро буде нікому.
У третій поліклініці справи ще гірші: дільниць там удвічі більше, ніж терапевтів. Воно й не дивно: зарплатня та соціальні гарантії працівників галузі мізерні. Світло в кінці тунелю, говорять медики, з’явиться разом зі страховою медициною.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас