В День Української Державності в Черкасах представили Рушник Перемоги (ВІДЕО)

У Черкасах вперше відзначили День Української Державності. Програма була насичена виставками, музичними виступами та нагородженнями. Головна мистецька подія – представлення Рушника Перемоги від Олександри Теліженко. Інформує власкор ВІККА.

Представники міської та обласної влади привітали громадян зі святом, принагідно подякувавши захисникам України.

t.me/cherkaskaODA

Запровадити нове свято запропонував президент України Володимир Зеленський рік тому. Водночас 28 липня – дата хрещення Київської Русі.

Центральною подією дня стала презентація рушника Перемоги «Вогонь космічний. Зеніт українського сонця». Його авторка – черкаська мисткиня Олександра Теліженко.

«Ми на Черкащині вже знаємо, з яким неодмінним атрибутом будемо зустрічати Перемогу. Наші символи, національне вбрання, мова й наша пісня, наші герої, наша земля – усе це атрибути Української державності. Усе це об’єднує нас, а нашу націю робить ще сильнішою. Маємо честь бути українцями! Маємо честь називатися непереможними!» – зазначив керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

рушник перемоги теліженко
t.me/cherkaskaODA

Рушник називають пророчим. Бо ідея його виникла 20 років тому. Але концепцію втілили лише цьогоріч, за кілька днів до початку війни. Композиція містить у собі символи переходу між вимірами, що означає перетворення України з колоніально залежної держави на демократичну.

«Ми виходимо у великий світ, при тому виходимо гордо. Світ бачить, що Україна це гідна нація. Перш за все, народ. Народ встав, показав, яка у нас ментальність, який величезний шлейф історичної непереможності» – говорить Заслужена Художниця України Олександра Теліженко.  

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net