У Черкасах пропонують перейменувати вулицю Кавказьку

Ексдепутат міської ради від партії «Свобода», а нині військовий ЗСУ, Іван Косенко пропонує перейменувати вулицю Кавказьку, що в Черкасах. Адже її назва пов’язана із війною на Кавказі, яку свого часу вела московія. Про це він написав на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Фото – Вікіпедія

За його словами, вулицю назвали так, тому що в 2-й половині 19-го сторіччя тут отримували земельні наділи ветерани Кавказької війни. Заради побудови вулиці міська управа навіть зруйнувала старе козацьке кладовище.

«Вулиця названа на честь Кавказької кампанії московсько-турецької війни. Але суть це не міняє: все-одно для українців це була чужа війна за чужу державу, де самі українці були всього лиш гарматним м’ясом, а не суб’єктом геополітики», – зазначив Іван Косенко.

Він переконаний, що знайдуться противники такого перейменування, мовляв, казатимуть, це нормальна назва, “а зачєм?”, “какая разніца?”.

«Правда така, що вулиця названа на честь кривавої загарбницької війни, на честь окупації Кавказу, на честь вбивств, геноциду, мародерства, грабунків, згвалтувань та, власне, на честь учасників цього ганебного злочину. Не ховайтеся від правди!», – зазначив військовий.

За даними Вікіпедії,  вперше вулиця згадується 1893 року, як Кавказька. 1941 року її було перейменовано на вулицю Дзержинського. Під час німецької окупації 1941-1943 років мала назву — вулиця Грінченка, по війні їй була повернена довоєнна назва — вулиця Дзержинського. 1992 року вулиці повернена назва Кавказька.

Нагадаємо, що чиновник міської ради Черкас просить черкасців правильно ставити наголос при назві вулиці Чехова. Олексій Дубовий, секретар топонімічної комісії, говорить, що черкащани неправильно виголошують назву цієї вулиці.

«Це вулиця ЧеховА, а не вулиця імені письменника Антона ЧЕхова, як більшість думає. У Черкасах існувало урочище Чехове. Там була і річка», – розповів Олексій Дубовий.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net