Спільну виставку Ігоря Солодовнікова й Тараса Крамаренка представили у Черкасах

Яскраві, на межі реальності, пейзажі поряд зі строгими змістовними витинанками. Спільну виставку художника Ігоря Солодовнікова та майстра витинанки Тараса Крамаренка представили учора, 19 серпня, у Галереї народного мистецтва.

Про це повідомляє кореспондент сайту vikka.ua.

Тарас Крамаренко – викладач у Жашківській мистецькій школі, працює у жанрі традиційної витинанки. Автор 15 персональних виставок та серій народної, патріотичної та сучасної тематики.

«Для художника його мова – у творчості. Те, що виразив через символи, знаки, композицію – це ті питання, які тебе хвилюють. Чи то це дань історичній спадщині, чи це наше сьогодення чи мрії про майбутнє. А справа глядача – оцінювати, розшифровувати. Розуміти чи ставити додаткові запитання – власне, оцей діалог між митцем і глядачем повинен бути, митець зацікавлений в обміні думок», – говорить Тарас Крамаренко.

Черкасець Ігор Солодовніков – сучасний український художник, у творах якого переважають яскраві, експресивні кольори. Художній проект включає 20 його робіт – переважно пейзажі, портрети.

Як повідомила Ольга Мартинова, голова Спілки майстрів народного мистецтва Черкащини, виставку «Мистецька спадщина козацької держави» організували за підтримки обласної та міської влади – з метою показати Незалежність України у проявах народного мистецтва Черкащини.

«Коли ми говоримо мистецтво у будь-яких проявах, чи то живопис, чи архітектура, це так чи інакше вираз суспільства, того, хто ми. Це помітно з дитинства, коли хлопчик войовничий, він малює танки, козаків із шаблями. Більш мирна дитина малює хатку, маму, сонечко. Доросла людина починає малювати щось на стінах. Хтось красиве, хтось менш красиве, але завжди це відображає те, хто ми є. Отака виставка перед річницею незалежності допоможе нам зрозуміти, ким ми стали і куди рухаємось», – зазначив на відкритті Павло Валенчук, заступник черкаського міського голови.

Роман Сущенко, депутат Черкаської обласної ради, зазначив, що співпраця обласних владців та митців Черкащини триватиме, адже іще є чимало питань, які варто вирішити.

«Дуже дякую художникам, які роблять такі шедеври, показують найкращі сторони української душі. Процвітання вам і натхнення», – сказав Роман Сущенко.

Як повідомляла vikka.ua, у Черкасах представили виставку витинанок Миколи Теліженка. 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net