Під час святкування юдейського Нового року в Умані хасиди порушували карантинні обмеження

На святкуваннях юдейського Нового року, Рош га-Шана, в Умані Черкаської області, де розташоване місце паломництва релігійної течії брацлавських хасидів були зафіксовані порушення карантинні обмеження.

Про це пише «Радіо Свобода».

radiosvoboda.org

Так, у будівлі, збудованій навколо могили цадика Нахмана, якому вклоняються хасиди, були прибрані металеві бар’єри, котрі встановлювали задля дотримання дистанції. На місці огорож були щільно поставлені молитовні лавиці. Прочани, які перебували у приміщенні були без захисних масок.

Самі хасиди, які нині продовжують святкувати свій Новий рік, не відповідають на запитання. Також на цей час немає коментарів посадовців чи правоохоронців. Тож наразі не відомо, які могли бути підстави для зміни карантинних настанов, що були ухвалені урядом.

Понад тиждень тому в цьому ж приміщенні вже стався інцидент, коли група хасидів кинулася трощити металеві бар’єри. За результатами того випадку, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявляв, що Національна поліція і Державна міграційна служба вирішили видворити з України двох найагресивніших учасників інциденту. Натомість у ДМС заявили, що припис про видворення видали лише одному, громадянинові Ізраїлю, і то він муситиме залишити Україну до 25 вересня, тобто вже після завершення цьогорічних святкувань.

Додамо, що обмеження на перебіг святкувань Рош га-Шана в Умані встановила 3 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тоді на період з 15 до 21 вересня в районі проведення паломництва було заборонено проведення масових культурних заходів, у тому числі релігійних, із участю більш ніж однієї особи на 10 квадратних метрів площі будівлі або території, де проводиться захід, а також доручено обмежити район проведення паломництва для відвідувачів шляхом встановлення відповідних карантинних контрольно-пропускних пунктів із метою дотримання обмежень, що діють, у частині можливості перебування визначеної кількості людей на певній площі.

На виконання тієї ухвали в будівлі над могилою цадика Нахмана замість звичних лавиць для багатьох осіб встановили металеві бар’єри, що мали забезпечити безпечні відстані між учасниками заходів, обмеживши їхню кількість, і гарантувати, що люди під час пересування в приміщенні не будуть перетинатися одне з одним.

2019 року для зустрічі юдейського 5780-го Нового року, який святкували тоді з вечора 29 вересня до вечора 1 жовтня (дати святкування визначаються за традиційним юдейським календарем і щороку змінюються за календарем григоріанським), до Умані Черкаської області прибули понад 30 тисяч паломників.

Цього року через небезпеки внаслідок коронавірусної пандемії уряд України напередодні святкувань практично закрив кордони України для іноземців. Таким чином, в Умані перебувають ті паломники, хто прибув до України до запровадження обмежень наприкінці серпня. За оцінками, цього року їх там перебуває від кількох сотень до трьох тисяч. Водночас багато хасидів намагалися дістатися до України й у час, коли вже діяли обмеження.

Цього року юдеї святкують настання свого 5781 року «від створення світу» з вечора 18-го до вечора 20 вересня.

Як повідомляв сайт vikka.ua, хасиди масово залишають українсько-білоруський кордон.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут