Найстаріша церква на Черкащині отримала захист

Свято-Троїцька церква селі Драбівці, Золотоніського району, отримала засоби захисту від міжнародної організації World Monuments Fund. Церква отримала два вогнегасники водяно-туманного типу. Про це розповів голова Новодмитрівської громади Артем Кухаренко на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

Ця всесвітня міжнародна організація із захисту памяток виділила для 200 церков України спеціальні вогнегасники. Їх вручили територіальним громадам, щоб мати можливість захистити памятки архітектури від пожеж.

«Дерев’яні церкви – як осередки духовної енергії. Проте немає вразливішої пам’ятки за дерев’яну. І без війни їх кількість зменшується – через байдужість та невігластво, вплив часу та природних стихій. А зараз кожна – як жива мішень, і чи вціліє, чи залишиться не лише на архівних фото, а й надалі слугуватиме місцем сили та музеєм під відкритим небом, залежить від готовності тих, хто поруч, швидко та правильно реагувати на можливу загрозу», – написав Артем Кухаренко.

Як пише Вікіпедія, Свято-Троїцька церква — дерев’яна церква в селі Драбівці Золотоніського району Черкаської області, пам’ятка національного значення. Побудована у XVIII столітті.

Церкву тричі переносили з місця на місце, остаточно — у 1905 році, неодноразово перебудовували. Під час останньої реставрації 19891990 років, їй надали, наскільки це можливо, первісного вигляду — якщо не рахувати мурованої ризниці, а також нетрадиційного для дерев’яної архітектури Середнього Подніпров’я гонтового покриття. Це пояснюється тим, що проект реставрації розробили львівські фахівці з інституту «Укрзахідпроектреставрація». В інтер’єрі церкви зберігся стінопис XIX століття.

Читайте також на сайті vikka.ua

Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА

Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua

Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news

Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA

Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net