додому Новини Освіта На Черкащині показали цікаві пам’ятки: вітряк, комору і захисні вали

На Черкащині показали цікаві пам’ятки: вітряк, комору і захисні вали

0

Краєзнавець Олександр Мальон показав цікаві пам’ятки в селі Хижинці, що на Черкащині.  Це – вітряк, комора та скіфські захисні вали. Фото пам’яток він оприлюднив на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

«Млин стовповий, у чудовому стані, справжня окраса села. Неподалік, теж у дороги, стоїть дерев’яна комора, яка може бути навіть дореволюційною», – написав Олександр Мальон.

Цей стовповий млин – єдиний, який зберігся у Лисянському район. Дослідник млинарства Олександр Гаврилюк вважає, що цей млин, разом з прилеглою ділянкою землі громаді села необхідно взяти під охорону і створити музей хліба. Оскільки відновлення занедбаної справи млинарства може відіграти позитивну роль у справі поширення етнотуризму в нашому краї. Тут молоде покоління, на його думку, змогло б ознайомитися з оригінальною спорудою млина і вперше відчути аромат свіжого борошна та ще не спеченого хліба.

Окрім того краєзнавець показав із висоти пташиного польоту залишки захисних валів. «Якщо їхати на Журжинці, можна побачити дивовижні вали, датовані VI століттям до н.е», – зазначив Олександр Мальон.

Ці вали – залишки укрівлень скіфського городища. Ця частина укріплення збереглася найкраще. У центрі городища, на схід від с. Журжинці, проходить внутрішня лінія укріплення площею 47 га. Вал охоплює високий майданчик, зарослий невеликим лісом.

Журжинське городище має свого роду фортифікаційні унікальні особливості: вали розташовані в деяких місцях зигзагоподібно, що давало можливість обстрілювати вороога під різними кутами. До городища вели два входи: з північного та південного боків. В’їзд до поселення в основні ворота закривався допоміжними воротами. Таким чином, ворог, увійшовши через основні ворота, потрапляв у пастку, яка обстрілювалася майже з усіх боків.

Читайте також на сайті vikka.ua

  • Краєзнавець Олександр Мальон показав занедбані памятки архітектури села Степанці, що в Канівському районі. Одна із них – це колишня школа, де свого часу викладала сестра Нечуя-Левицького.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version