Кількість смертей медиків в Україні злетіла в 42 рази! Хто за це відповість?

В Україні смертність медиків від коронавірусу та його наслідків підскочила в 42 рази. Лікарів і медсестер кинули на боротьбу з пандемією приниженими й беззахисними. Влада не змогла убезпечити героїв, які щодня рятували наші життя і заплатили за це власними.

І якщо чиновники не візьмуться за розум, не почнуть думати про медиків, їхню безпеку й заробітні плати, країну чекає колапс системи охорони здоров’я та масова еміграція медичного персоналу.

Спочатку не вистачало масок і захисних костюмів, потім лікарняних ліжок і кисню, а зараз – немає вакцини. Я дуже добре знаю ситуацію з захисними костюмами і на цьому прикладі хочу показати, як країна боролася з ковідом – за принципом «за соломинку вхопиться той, хто топиться».

Національного якісного виробництва не було, тож ентузіастам довелося взятися до створення процесу з нуля. Щойно почалася пандемія, я закрив усі свої роздрібні магазини «Венето» й запустив виробництво засобів індивідуального захисту для медиків. Витратив сотні тисяч доларів і місяці на закупівлю спеціального обладнання, спеціальних тканин, навчання персоналу. Підтвердив європейські стандарти якості (ISO 13485, EN 14126) і почав постачати засоби захисту вже в червні.

Виявилося, що в країні немає навіть лабораторії, яка б визначала якість засобів захисту. Тому українські чиновники активно брали у китайців бамбукові костюми з сумнівними сертифікатами й одягали в них лікарів і медсестер. Фактично, вони кинули медиків на амбразуру.

Плюс до всього, в березні ухвалили закон, згідно з яким усі закупівлі для лікарень були виведені з-під Прозорро. Тоді це зробили для того, щоб спростити процедури. Але зараз, коли закупівлі можна планувати заздалегідь, про закон чомусь забули. Відразу ж знайшлися негідники, які закуповують «ліві» захисні костюми для лікарів… Адже кримінальної відповідальності за фальсифікацію товарів медичного призначення досі немає.

Вважаю, що засоби захисту медиків – це як бронежилети на війні: на фронті «фуфлові» броники легко пробиваються кулями, а в стаціонарі – бактеріями. Ситуація не відрізняється нічим. І ціна цього – сотні неврятованих життів. Зокрема, МОЗ почало публікувати статистику смертності серед медиків …І стало страшно.

Ось результат багатомісячної «роботи» уряду: в листопаді в 42 рази (!) зросла кількість померлих від коронавірусу лікарів, медсестер, санітарок. Пам’ятайте: світ змінився, не можна вирішувати проблему ціною людських життів. Лікарів треба захищати, як це роблять у всьому цивілізованому світі.

Потрібно подивитися на ситуацію глибше: адже медичні працівники заражаються не тільки «короною», але й туберкульозом, ВІЛ та іншими… Цього ніхто ніколи не рахував… А треба б. Напевно, настав час для створення спеціальної профспілки медпрацівників – для захисту їхніх прав, аж до страйків.

І це тільки підтверджені цифри, які будь-хто може перевірити на сайті Нацслужби здоров’я. У вересні 2020 року в Україні померло 35 медиків. Це в 11,6 рази більше, ніж у березні.

Я не вірю в офіційну статистику щодо коронавірусу, але навіть вона показала трикратне зростання захворюваності вже в жовтні. І на той час не 35 медиків загинули, а 108! Це вже в 36 разів (!) більше, ніж у березні та втричі більше, ніж у вересні.

У листопаді був офіційний пік коронавірусу в Україні. Померли 127 медиків! У 42 рази більше, ніж у березні. За таке влада має відповісти! Це освічені, відповідальні українці, які щодня ризикували своїми життями, аби рятувати нас із вами. Я теж переніс цю страшну хворобу і мене теж врятували наші медики.

Це друга лінія фронту. На реальній війні ми скоротили кількість загиблих, а про медичних працівників усі мовчать.

Герої, які віддали свої життя, рятуючи пацієнтів… А скільки б життів вдалося зберегти, якби в жовтні перервали ланцюжок захворюваності й оголосили локдаун, як це зробили всі розвинені країни? Скільки дітей не втратило б своїх батьків, скільки б горя вдалося уникнути. І скільки б ще життів могли врятувати ті медики, яких не вберегли…

Італія, яка першою зіткнулася з масштабною пандемією, у якої не було стільки часу підготувати медичну систему, з населенням 65 млн., втратила через коронавірус 274 лікаря (дані без урахування січня 2021-го). У Польщі за цей же період через пандемію померли 137 осіб (загальна кількість населення 37 млн.). В Україні ж – 468 летальних випадків серед медиків. Майже в 3,5 рази більше смертей, ніж у поляків!

Чому?

Тому що в європейців зовсім інші засоби захисту для медиків, і за їхню якість з влади строго запитують. Їхні медичні «бронежилети» надійні.

Італія, Польща оголосили жорсткий локдаун, забезпечили всіх медпрацівників повною страховкою, в рази підняли зарплати. Поляки, наприклад, платять своїм лікарям уже до 400 тис. грн. на місяць з урахуванням доплат!

А що у нас? Звичайні лікарі отримують у середньому 10 тис. грн., а з надбавкою за COVID-19 – до 50 тис. грн. Порівняйте з 400 тис. польських лікарів. Ви б не поїхали в Польщу, розуміючи, що вас там забезпечать житлом, страховкою тощо?

Міністр охорони здоров’я просив підвищити зарплату лікарів з нинішніх 10 тис. грн до 23, але йому відмовили. Медпрацівників знову залишили з жебрацькими зарплатами. Українці не раби, вони не будуть працювати за копійки.

Я знаю, гроші на зарплати є! Для цього потрібно нарешті дати лад із ФОПами, поставити їм касові апарати, закрити контрабанду, не зливати ПДВ багатим латифундистам, як, наприклад, олігархові Веревському – мільярди ПДВ, які йому та ще групці латифундистів вирішили «подарувати»! Весь бізнес повинен жити за одними правилами, а в країні потрібно створити єдині конкурентні умови.

Припиніть завозити для себе контрабандну вакцину, знайдіть гроші й офіційно ввезіть її, щоб кожен лікар, медсестра, санітарка, поліцейський, учитель, військовий, пенсіонер отримав свої дві безкоштовних дози. Це – ваш обов’язок.

Інакше в Україні незабаром почнуться медичні бунти! І якщо влада думає, ніби встигне втекти, а захворівши, поїде до Гольдмана, то вона сильно помиляється: не встигнете!

Задумайтесь: якщо смертність медиків зросла в 42 рази, то як змінилася загальна ситуація? У листопаді 2020-го в країні був рекорд за кількістю померлих за 8 років! Ми втратили 63,4 тис. осіб. Це більше, ніж помирало в період, коли статистика враховувала смертність на всій території Донецької, Луганської областей і Криму. У листопаді число смертей підскочило на 35% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Кожен, хто мав стосунок до цих злочинним рішень, повинен знати: відповідальності уникнути не вдасться! Це горе не минеться просто так.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x