Без лікарняних і зарплати: працівників, які не вакцинувалися, відсторонятимуть

З 8 листопада працівників освіти та органів влади можуть відстороняти від роботи, якщо вони не отримали щеплення. Про це повідомив на брифінгу Олександр Скічко, керівник Черкаської ОДА. Інформує власкор vikka.ua.

З 8 листопада починає діяти Наказ МОЗ про перелік професій, обов’язкових до вакцинації. Йдеться про працівників освітніх закладів, органів виконавчої влади та місцевих адміністрацій. Якщо працівник не щеплений і не має протипоказань,  він буде відсторонений від роботи без збереження заробітної плати до моменту отримання щеплення.

Фесун Скічко

«Закликаю всіх, хто ще не привився, це зробити. Центри вакцинації працюють навіть у вихідні. У нас не буде іншого виходу, як діяти за наказом Міністерства» – говорить Олександр Скічко.

Як повідомив очільник області, у Черкаській ОДА рівень вакцинації працівників 93 %. Ще у декого є офіційні протипокази або довідки про перенесену коронавірусну хворобу.

На сайті фонду соціального страхування України надають такі офіційні пояснення щодо Наказу:

Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов’язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Як повідомляла раніше vikka.ua, На Черкащині від наслідків коронавірусу помер екссуддя

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x