Online TV

Польща в Черкасах

- Advertisment -

Польща в Черкасах. Обласний краєзнавчий музей виставив на показ речі польської культури кінця 19 – початку 20 століття. Серед предметів експозиції — старовинний посуд, одяг, листи та фото. Усе це колись належало видатним полякам, відомим діячам науки та культури Черкащини. Тепер це – фонові матеріли в музейників. Більшість польських раритетів черкасцям показали вперше.

Предмети побуту, старі фотокартки картини та листівки. Усе це речі видатних поляків: поетів, композиторів і художників кінця 19 – початку 20 століття. Вони колись бували на Черкащині або навіть жили. Показати унікальні експонати польської культури черкаські музейники планували вже давно. Матеріали до Фонду роками назбирували з приватних колекцій і панських маєтків.
Євген Савісько, заступник начальника управління культури Черкаської ОДА: «Плідно та цікаво відкривати сторінки, які навіть багатьом історикам не досить відомі. Це крок назустріч Європі. Це приклад того, що ми ніколи не були відірвані, ми завжди були єдиним цілим».
У виставковій залі розмістили понад дві сотні експонатів. Більшість предметів старовини черкасцям показали вперше. Тимофій Бодров — студент. Вивчає польський переклад. Виставка для хлопця стала справжнім відкриттям.
Тимофій Бодров, студент: «Меня удивила амфора в скифском кургане. Оказывается, они использовали ее для похорон. Очень интересно».
Серед цінностей колекції — ось ця невідреставрована скульптура Божої Матері з Уманського костьолу. Для українця і поляка, кажуть історики, її образ – найсвятіший.

Сергій Ганницький, історик: «Протягом історії ми не роз’єднанні, як близнюк. Попри кордони державні на цій виставці їх немає».
Вести на показ до Польщі унікальні знахідки черкащани поки що не збираються. Хоча налагодити контакти з тамтешніми музеями планують. Приміром, польський культурний центр на Черкащині вже активно працює над відновленням співпраці з Бидгощським музеєм. Вона обірвалась ще із розпадом Радянського Союзу.
Геннадій Лінєвич, голова правління ГО «Польський культурний центр ім. Кароля Шимановського»: «У 2012 році відновимо контакт, і музейні працівники зможуть відвідувати один одного».
Ця виставка не остання, обіцяють історики. Вона започатковує окремий цикл заходів, присвячених польській культурі. Завершиться він аж у жовтні наступного року. Тоді святкуватимуть 130-ту річницю від Дня народження нашого земляка, уродженця Кам’янського району, відомого польського композитора Кароля Шимановського.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас