Новини на ВІККАВіККА-новиниСоціальні працівники стають все більш затребуваними на ринку праці

Соціальні працівники стають все більш затребуваними на ринку праці

- Advertisment -

Соціальні працівники стають все більш затребуваними на ринку праці. Віднедавна професія людей, що допомагають іншим – у центрі уваги чиновників. Із червня розпочалося впровадження обласної програми зайнятості населення. Чим живе черкаський ринок праці сьогодні – знає Олена Берестенко.

Її мати віддала соціальній роботі більше 18 років свого життя. Студентка Леся не з розповідей знає як це – допомагати людям. Сьогодні вона – майбутній фахівець із соціальної роботи. Дівчина каже: у селі, де вона живе, є чимало кризових сімей, які потребують підтримки.

Леся Лисенко, студентка: «Я з дитинства бачила, як вона допомагає людям і як вони добре обзиваються до неї. І мені дуже подобається також допомагати і відчувати, що ти потрібна людям, і що ти можеш в їхнє життя внести часточку чогось доброго».

Таких, як родина Лисенків, на Черкащині чимало, кажуть фахівці. Допомагати іншим люди йдуть цілими династіями. Нині волонтери отримали підтримку від держави. Вже з червня на Черкащині вводять більше чотирьохсот нових посад фахівців із соціальної роботи. Вони працюватимуть у селах і районах. Допомагатимуть престарілим, сиротам, інвалідам, малозабезпеченим. Соціальний рух незабаром набере розмаху по всій країні, сподіваються ініціатори.

Надія Бабій, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Повне охоплення України соціальними послугами, відповідно до цього стандарту, заплановане до 2020 року».

Президентом розроблена стратегія подолання сирітства, каже заступник голови Черкаської ОДА Тетяна Прітченко. А тому у планах – щорічне перенавчання дев’яти тисяч безробітних черкасців. Аби ті йшли у соціальні працівники та допомагали кризовим сім’ям.

Тетяна Прітченко, заступник голови Черкаської ОДА: «На сьогодні проведена колосальна робота по підбору фахівців сільського і селищного рівня. От ми сьогодні чотирьох представили, але їх вже 320. На рівні обласного центру розробляється алгоритм дії соціального працівника. З чого починати і як потрібно діяти. І на рівні держави ми чекаємо ряд інших нормативних документів, які повинні допомогти в організації цієї роботи».

Соціальні ініціативи Президента допоможуть не лише тим, хто опинився у скрутній ситуації. А й частково вирішать проблему безробіття, вважає випускник Уманського університету Сергій. Він теж у числі тих, хто допомагатиме кризовим сім’ям на Черкащині.

Сергій Рубан, випускник Уманського державного університету: «Запровадження цих 12-ти тисяч по Україні дає перше робоче місце молоді, випускникам. І людям, що перебувають на обліку у центрі зайнятості. Ми одним махом ще й вирішуємо проблему працевлаштування людей».

Чиновники сподіваються: програма із переорієнтації ринку праці не лише вирішить проблему безробіття, а й значно покращить соціальний клімат на Черкащині.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Учора в Україні віддали шану мільйонам українців, які стали жертвами тоталітарних режимів. У Черкасах біля меморіального знаку відбулися символічні...

У Черкаській області виявили відхилення у пробах питної води в кількох громадах

Протягом 12–16 травня Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб дослідив 151 пробу питної води за мікробіологічними показниками та...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас