Online TV
Новини1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

- Advertisment -

Щодня це небезпечне захворювання вражає близько 40 громадян країни, 8 – вмирає від СНІДу.

За дев’ять місяців 2015 р. в Україні за даними ДУ "Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України" з 1987 року офіційно зареєстровано 275 754 ВІЛ-позитивних особи, 81577 хворих на СНІД  та 37 543 померлих від захворювань, зумо  влених СНІДом.

Як повідомляє КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр, у  Черкасах  на початок жовтня цього року на диспансерному обліку перебувало 1312 ВІЛ-інфікованих, серед яких – 26 дітей. Із початку цього року у Черкасах померло від СНІДу 22 особи.

Лікарі зазначають, що в структурі шляхів передачі ВІЛ інфекції в 2015 році переважає статевий( 65 %) та парентеральний (ін’єкційне вживання наркотиків) – 27,7%., від матері та дитини – 7,3%.

90 % ВІЛ- інфікованих в м. Черкаси – це особи репродуктивного віку.

Середня тривалість життя інфікованих ВІЛ становить 11-12 років. Однак поява ефективних хіміопрепаратів дозволила значно продовжити життя ВІЛ-інфікованих.

У великій кількості вірус міститься в біологічних рідинах організму.

Встановлено три основні шляхи інфікування ВІЛ, а саме:

1. Статевий шлях;

2. Парентеральний –через кров (переливання інфікованої цільної крові або її компонентів, при використанні забруднених шприців, інструментарію; при пересадці інфікованих органів);

3. Вертикальний шлях (внутрішньоутробно через плаценту від ВІЛ – інфікованої матері до дитини);

ВІЛ-інфекція не передається: побутовим шляхом, при дотиках, обіймах, рукостисканнях; через поцілунки; при спільному проживанні в одній квартирі; через посуд, столові прибори; через їжу; фекально – оральним шляхом; через постільну білизну, предмети побуту, іграшки; повітряно – крапельним шляхом (у тому числі при чханні і кашлі); при купанні у воді;через ручки дверей і кранів, унітази; через гроші; через спортивні снаряди;при укусах комах або тварин.

Варто пам"ятати, що при цьому захворюванні саме  п р о ф і л а к т и ч н і заходи відіграють вирішальну роль: це недопущення парентерального шляху інфікування (дотримання вимог щодо безпеки лікувально-діагностичного процесу в лікувально-профілактичних закладах шляхом забезпечення для кожного пацієнта індивідуального стерильного набору медичного інструментарію, як при огляді пацієнта, так і здійсненні будь-якої медичної маніпуляції) та захищені випадкові статеві контакти.

Потрібно усвідомлювати, що наявність одноразового вживання наркотичних речовин шляхом парентерального введення може привести до інфікування. Існує ще небезпека – це випадково травмуватися голкою шприца одноразового використання, які зі слідами крові наркомани залишають будь-де. При випадковому пораненні такою голкою чи то дитина, чи доросла людини має звернутися в кабінет інфекційних захворювань поліклініки за місцем проживання, де буде призначене обстеження та безоплатне антиретровірусне лікування.

Необхідно бути обережним, відвідуючи салони перукарських та косметичних послуг, де неякісно продезінфікований інструментарій становить ризик.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Для психологів у Черкасах провели захід про «Метод Укійо»

У Черкасах провели майстер-клас для фахівців з ментального здоров’я Черкаської області, під час якого учасники ознайомилися з унікальною методикою...

Уманчани провели в останню путь бійця, полеглого на Донеччині

Сьогодні Умань провела в останню путь солдата Кузьмака В’ячеслава Вікторовича — навідника 1 парашутно-десантної роти, який загинув в бою...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас