НовиниНа фестиваль "Ше.Fest" на Черкащину з’їдуться відомі музичні гурти,...

На фестиваль "Ше.Fest" на Черкащину з’їдуться відомі музичні гурти, поети, письменники та художники

- Advertisment -

13-14 серпня у селі Моринці, що на Черкащині, вже втретє відбудеться фестиваль "Ше.Fest", інформує "Свобода". Там, на малій батьківщині Шевченка, організатори пропонують пошукати шляху до нового, не академічно-портретного Кобзаря. Про традиції фесту та його цьогорічні особливості розповідає його прес-секретар Лариса Лавренчук.

– Ідея саме такого фестивалю, – розповідає Лариса, – виникла в контексті святкування двохсотріччя Шевченка 2014 року. То був постмайданівський період, якраз почалася війна, і не вистачало такої події, яка давала б неформальне поняття про Шевченка, робила б його близьким та актуальним. Бо, хоч як прикро, але більшість учнів після шкільної програми не дуже захоплюються Шевченком. А от "Ше.Fest" – саме така подія, яка мала б спонукати до пошуку того іншого Шевченка.

– Попередні два роки ми проводили фестиваль у самому центрі Моринців, у місцевому будинку культури відбувалися кінопокази і театральні постановки, а в парку поруч була Просвітницька галявина, стояли координаційні намети тощо. А от цього року переїжджаємо на поле перед селом, там вистачить місця для більшої кількості гостей. Та територія є ще й природно обгороджена. Це допоможе нам зробити платний вхід. Перші сто квитків ми продамо за 100 гривень, а далі будуть дорожчі. Запровадили цього року платний вхід не тому, що хочемо заробити. Навпаки, ми, коли говорити про гроші, тільки втрачаємо в цій роботі, бо культура – далеко не завжди прибуткова справа. Ми в оргкомітеті працюємо на волонтерських засадах, і за таким же принципом набираємо групи помічників. А грішми за квитки хочемо покрити частину витрат.

Традиційно в межах фестивалю діятимуть музична сцена, Просвітницька галявина, майстер-класи, ярмарок майстрів, дитячий майданчик. Участь у події візьмуть провідні українські музичні гурти, знані поети, письменники, художники. До "Ше.Fest'у" залучаються тільки україномовні виконавці, адже однією з цілей заходу є популяризація власне української музики.

– Коли ми вперше організовували фестиваль, оргкомітет перед учасниками (музичними гуртами й виконавцями) ставив умову – виконання пісні на слова Шевченка, – говорить пані Лариса. – Вже торік ми фактично робили конкурс між охочими заспівати на слова поета. Оскільки участь беруть різножанрові гурти, навіть реп-колективи, то різне звучання, різні інтерпретації дають можливість по-новому осмислити Шевченкову творчість.

Наразі тривають перемовини щодо музичних гуртів, котрі будуть учасниками фестивалю. Музична сцена почне працювати ввечері, але музику на "Ше.Fest'і" цього року можна буде почути й протягом дня – на Просвітницькій галявині, де гурти співатимуть поміж розповідями лекторів.

На тій самій Просвітницькій галявині поміж лекціями буде і традиційний поетичний "поєдинок" – це коли поети змагаються у читанні віршів: і Шевченкових, і своїх. Переможця визначають за реакцією аудиторії, і він отримує нагороду – теж пов'язану з Шевченком. Особливістю цьогорічної Просвітницької галявини буде те, що один день буде присвячений темі "Жінки Шевченка", а другий – "Чоловіки Шевченка". З жінками усе зрозуміло, щодо чоловіків, то йтиметься про тих людей, що відіграли важливу роль у житті поета, про його друзів тощо. Тобто лекції допоможуть побачити Шевченка з погляду простого, людського. Планується запросити більше шевченкознавців на Просвітницьку галявину, які на науковому рівні володіють темою і водночас уміють її цікаво і свіжо подати. Одним з лекторів буде Сашко Лірник – він традиційний учасник.

-Щороку ми залучаємо до фестивалю й сучасних художників, оскільки й Шевченко був художником, і то одним з найкращих в Україні, – розповідає Лариса Лавренчук. – Завдяки таким митцям, як Андрій Ярмоленко, Дмитро Ільницький, Валерій Франчук, Юрій Шаповал та інші, ми побачили ще й візуально дуже різного Шевченка, у нових несподіваних іпостасях: то він з коктейлями молотова, то з арафаткою, то зі зброєю, то він автостопом їде на Москву.

Ще одна особливість фестивалю – благодійність. Збиратимуть гроші на допомогу військовим, а торік ще й запрошували бійців: вони читали лекції і проводили вишколи.

– Найскладніше питання з фінансуванням. Є люди, друзі фестивалю, які щороку допомагають, повідомляє Лариса Лавренчук. – Це і митці, і представники місцевої громади, політики, зокрема ж свободівці Черкащини, наприклад Юрко Ботнар (керівник Служби молодіжної політики ВО "Свобода"). Свободівець Олександр Мирний торік допоміг з грішми, а Олег Гелевей – з друкованою продукцією. Торік ми і "Спільнокошт" (механізм колективного фінансування проектів на українській платформі соціальних інновацій) залучили. Щоправда, назбирати потрібну суму було трохи тяжко. А от цього року ми поставили трохи меншу суму, і вже вдалося назбирати дві третини. Звичайно, багато роботи лягає на плечі волонтерів, тому я, користаючись нагодою, закликаю охочих зголошуватися – з нами пізнавати Шевченка буде весело.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкаси зустріли фестиваль східних бойових мистецтв.

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас