Новини на ВІККАВіККА-новиниДержава допомагатиме аграріям страхувати посіви

Держава допомагатиме аграріям страхувати посіви

- Advertisment -

Агрострахування стає доступнішим для сільгоспвиробників. На сьогодні вже 10 компаній отримали офіційну ліцензію на такий вид діяльності. Окрім підтримки страховиків, аграрії можуть розраховувати і на державну допомогу. На сьогодні обсяги урядової компенсації ще затверджують. Але вже відомо, що цьогоріч страхуватимуть нові культури: сою, цукровий буряк, пшеницю та кукурудзу. Розповідає Світлана Литвак.

Державної підтримки агрострахування в Україні не було. Діяли лише окремі постанови Кабміну. Проте минулого року до страхування сільськогосподарської продукції в урядовців руки таки дійшли.

Микола Стецюк, представник страхової компанії: «З минулого року набув чинності закон «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Тут ми маємо закон, де вже чітко написано, як відбувається участь держави в тому, що сільгоспвиробники будуть мати надійний захист від настання страхових випадків».

Аби ретельніше захищати майнові інтереси сільськогосподарських товаровиробників, із осені 2012-го запрацював аграрний страховий пул.

Роман Шинкаренко, радник генерального директора ОС «Аграрний страховий пул»: «Ухвалено велику кількість регламентованих документів, які сприятимуть спільній роботі страхових компаній. Особливістю програми страхування та діяльності компаній аграрного пулу є те, що всі страхові кампанії використовують тільки стандартні страхові продукти. Страхові тарифи однакові для всіх компаній».

Підтримуватимуть аграріїв сертифіковані аварійні комісари. Вони виїжджатимуть на поля та врегульовуватимуть збитки. Цьогоріч страхування поширюватиметься на нові культури: сою, цукровий буряк, пшеницю та кукурудзу.

Олеся Жученко, «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні»: «На сьогодні в нас уже є 30 спеціалістів, які отримали подібні сертифікати. Зараз також тривають перемовини щодо проведення другого курсу навчання ще низки спеціалістів, аби збільшити кількість сертифікованих аварійних комісарів».

Поки сільгоспвиробники не охоче страхують посіви. Бо не довіряють страховим компаніям. Проте владці переконують: вітчизняний аграрний сектор насамперед через погодні умови потребує переходу до компенсування ризиків.

Вадим Рудишин, начальник головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА: «Загрозою на майбутнє може бути швидке наростання позитивних температур навесні. Метеорологи обіцяють із 10 квітня потепління. Це приведе до висушування верхнього шару ґрунту. Це може створити некомфортні умови для рослин озимих культур».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах відбулося прощання з воїном

У Черкасах відбулося прощання із солдатом Юрієм Кулішем, який служив у лавах Збройних Сил України. Про це повідомляє міський...

На Черкащині стартував Олімпійський день велозаїздом «Національний флеш»

Велозаїздом «Національний флеш» відкрився цьогорічний Олімпійський день на Черкащині. У заході взяли участь близько 100 велосипедистів — 24 команди...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас