Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські активісти відкрили полювання на рибних браконьєрів (ВІДЕО)

Черкаські активісти відкрили полювання на рибних браконьєрів (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Браконьєрська "Мекка" у черкаському орнітологічному заповіднику. Порушники живляться не птахами, а тамтешньою рибою. На території заказнику найбільша зимувальна яма Кременчуцького водосховища. Ловлять річкових мешканців усі охочі: від простих рибалок до колишніх керівників міліції.

У Лип’янському орнітологічному заказнику не те що ловити – навіть пересуватися човном заборонено. Але рибалок сюди тягне, мов магнітом. Узимку тут справжній рибний клондайк. Ось ці порушники приїхали аж з Прилук. Кажуть: не помітили, як заїхали в заповідну зону.

Поки інспектор випроваджує із заказника цих порушників, до зимувальної ями вже прямують інші. Наздогнати їх нереально. У браконьєрів елітний катер і двигун у 300 кінських сил.

Паралельно з інспекцією у заповіднику патрулюють громадські активісти. Вони тут радше контролери, аніж помічники. Кажуть: у незаконному вилові риби беруть участь всі інстанції – від екологів до водної поліції.

У цій браконьєрській сітці трохи більше 200 кілограмів товстолоба. Та це, запевняє Андрій, крапля в морі. Щоночі з заказнику вивозять по 2-3 тони риби. Ловлять сітками, неводами і навіть драчами.

Андрій Котиченко, активіст: "Кто "крышует"? И рыбинспекция, и водная милиция, и чуть-чуть экология. Сегодня ночью были остановлены, не остановлены, а задержаны 2 браконьера, один из них бывший начальник водной, нынче полиции. Как фамилия, Максим ? Демьяненко Олег, за него сегодня же ночью просил нынешний начальник водной полиции…"

Ось це відео було зняте активістами тиждень тому. На службовому катері начальник опергрупи черкаської рибоохорони вирішив із товаришем порибалити в заповіднику. Побачити тут громадський патруль він просто не очікував.

Цей випадок керівник обласної рибоохорони вирішив не коментувати, доки не закінчиться службове розслідування. Крім того, із нового року така структура, як рибінспекція, взагалі зникне. Її має замінити новостворений рибний партуль. До його лав уже набирають нових людей, не пов’язаних із інспекцією.

Дмитро Дядик, начальник ГУ рибохорони в Черкаській області: "Якщо буде фінансування – це буде доцільно, але, якщо так само не буде фінансування, то ситуація в принципі не зможе помінятись".

Із нового року Кременчуцьке водосховище патрулюватиме 40 працівників рибного патруля. Але зі старим водним законодавством, побоюються, вони навряд зможуть навести лад на воді. За останні три роки жодного браконьєра в Черкаській області так і не посадили.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Рівень води у Черкаському районі почав зменшуватись – ДСНС

Підтоплення у селах Хрещатик та Єлизаветівка зберігається, однак рівень води почав знижуватися. Рятувальники та волонтери продовжують допомагати місцевим жителям....

Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми

Директор підприємства МХП- Урожай Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми. Таку допомогу Олександр Воскобойгік називає...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x