Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниОсобливі діти - особливі потреби

Особливі діти – особливі потреби

- Advertisment -

Особливі люди – особливі потреби. Україна вдвадцяте відзначає Міжнародний день інваліда. Цей день ООН проголосила у 92-му році, аби привернути увагу до проблем людей із особливими потребами. Нині до вирішення таких долучаються і політики, і бізнесмени, і громада. Колектив навчально-виховного об’єднання № 37 напередодні Дня інваліда влаштував святковий концерт. Дітки продемонстрували свої уміння та таланти в тематичній виставі. Вони показали життя людей, які не чують, таким, як воно є. Споглядала дійство Марина Лук’яненко.

Проблеми та потреби в особливих дітей справді особливі, говорить директорка НВО Ірина Зганяйко. Прикро, коли про цих дітей згадують лише напередодні Дня інваліда, Нового року або інших свят. Хоча за таку увагу та допомогу тут також удячні. У той же час, додає пані Ірина, є люди, які опікуються вихованцями закладу повсякчас.
Ірина Зганяйко, директор НВО СЗОШ №37: «Це і бізнесмени, і політичні діячі, які просто приходять поцікавитися нами, просто приходять поцікавитися, що нам потрібно, а іноді вони просто приходять поспілкуватися з дітьми».
Цей день – не свято, підсумовує директорка школи. Утім для людей із особливими потребами – це світлий день. Коли кожна людина, незалежно від її потреб, може усвідомити:: «жити – варто й допомагати – варто».
До життя спеціалізованого закладу активно долучається і телеканал «ВІККА». Цьогоріч школа взяла участь у конкурсі до 20-річчя телеканалу й виграла дитячий майданчик.
Ірина Зганяйко, директор НВО СЗОШ №37: «Хочу сказати, що 5 років ми ходили-просили і вже не сподівалися, а тут така приємність. Чесно кажучи, я думала, що встановлять просто якусь гойдалку. Можете самі побачити, що це чудовий майданчик, у нас навіть старші дітки туди просяться, хоча ми планували, що це буде для дошкільнят».

Дошкільних груп нині у НВО дві. Дітки тут беруться до навчання з 2-річного віку. Фахівці з дефектологічною освітою надають малечі комплексну допомогу.
Наталя Казакова, вихователь-методист НВО СЗОШ №37: «Що раніше почати навчання дітей із вадами слуху, то краще вони адаптуватимуться до школи. Коли діти приходять підготовленими, вміють тримати ручку, читати, рахувати – це дуже добре».
Особливий підхід дає позитивні результати. Випускники НВО – це свідомі підготовлені конкурентоспроможні підлітки. Другий рік поспіль вони беруть участь у ЗНО.
Наталя Рудова, викладач української жестової мови НВО СЗОШ №37: «Усі тести, що проводять у ЗОШ, наші дітки складають дуже добре. Тому вони мають право на повноцінне життя, освіту, роботу, а ми, вчителі, допомагаємо їм адаптуватися у суспільстві».
Цьогоріч випускників шестеро. За них викладачі «триматимуть кулачки». Бо ж усі шестеро виявили бажання вступати до ВИШів.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селі на Корсунщині не розминулися два неповнолітні мотоциклісти

ДТП на Черкащині, в якій постраждали двоє неповнолітніх мотоциклістів, розслідують поліцейські. Інформує Поліція Черкащини. Аварія сталася 6 липня близько 18:30...

У Кам’янській громаді провели в останню путь захисника, якого вважали зниклим безвісти

На рідну землю, до рідного дому та свого села Баландине повернувся Герой – Василь Васильович Задніпрянець (1972 р.н.) Повідомляють...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас