НовиниЧеркащанин власноруч збирає гелікоптери, дельтаплани та літаки (ВІДЕО)

Черкащанин власноруч збирає гелікоптери, дельтаплани та літаки (ВІДЕО)

- Advertisment -

Черкащанин Юрій Федоренко, за освітою інженер-конструктор, разом зі своєю командою власноруч збирає гелікоптери, дельтаплани, літаки та інші апарати. Їх використовують у сільському господарстві для обробки полів від шкідників або бур’янів, повідомляє "Громадське Черкаси".

"Починав я свої польоти 40 років тому, але любов до них з’явилася ще в дитинстві, коли я з парасолькою стрибав у погребі", – каже Юрій Федоренко.

Серед деталей – як спеціальні запчастини серійного виробництва, так і елементи різної техніки – автомобілів, снігоходів, або ж повністю зроблені вручну:

"Я ж інженер-конструктор, відповідно, я не можу ліпити техніку абияк. Я все прораховую, роблю креслення. Найперша наука, яка застосовується у проектуванні літаків, – це опір матеріалів. Я його вивчав і зараз вчу хлопців своїх, які у мене працюють",– говорить Юрій Федоренко.

Серед літальних апаратів конструкторів є й ексклюзивна техніка, зокрема найстаріший саморобний гелікоптер. Він може розганятися до 100 км/год і піднімати у повітря одну людину вагою до 60 кг:

"Оці гелікоптери – це, можна сказати, мої іграшки. Я ними займаюся для задоволення, випробовую свої різні ідеї. Пілоти жартують, що літати на гелікоптері – це все одно, що сидіти на кулі, змазаній маслом, і намагатися втримати рівновагу", – розповідає Юрій Федоренко.

Мотодельтаплан, який і працює у полях, збудований також вручну. Одного бака ємністю 130 літрів вистачає для обробки 25 гектар землі, а за годину на дельтаплані можна обробити 70-80 га. Працюють авіатори по всій Україні.

Утім Юрій Дмитрович не тільки конструює літальні апарати, а й самотужки їх випробовує. Каже, що польоти для нього – як медитація.

"У польоті з’являється третій вимір, і оце відчуття свободи у найвищому її прояві п’янить. Сам по собі політ настільки емоційно насичений, що його можна порівняти з медитацією. А медитація – це такий стан людини, що узгоджує усі процеси в організмі, і ти навіть здоровіший стаєш!", – підсумував черкащанин.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкащанка створює із яєчної шкарлупи дивовижні писанки.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Кабмін спростив проходження ВЛК та уточнив документи для відстрочки: що змінюється?

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №519, якою вніс зміни до порядку проведення ВЛК та отримання відстрочки. Ключове нововведення — спрощення...

Конгрес влад на Черкащині: обговорили питання безпеки та реформи освіти (ВІДЕО)

Обласне засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України відбулося на Черкащині. Учасники спільно обговорили важливі для кожної...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас