Online TV
НовиниУ дорогу – з незнайомцем: черкащанам радять придивлятися до...

У дорогу – з незнайомцем: черкащанам радять придивлятися до своїх попутників

- Advertisment -

Наскільки безпечне явище автостоп та поїздки за оголошеннями з інтернет-мережі? Чи можна водіям бути спокійними за своїх попутників та наскільки подорожувальникам безпечно сідати в авто до незнайомця – розповіли vikka.ua черкаські експерти.

В Україні, як і в цілому у світі стають популярними сервіси, які допомагають заощадити. Для прикладу, такими є сайти, на яких можна знайти собі попутників. Це один із різновидів автостопу. Такі сервіси переконують: водії, які не проти узяти з собою попутників, не лише зекономлять собі на пальному, а й можуть знайти цікавого попутника, який не дасть засумувати у дорозі. А в майбутньому, може, стане й товаришем.

На Черкащині такі поїздки – не рідкість. Проаналізувавши сервіси автостопу, найчастіше черкащани їздять до столиці, Львова, Одеси та інших великих міст. Головне для попутників у таких поїздках – швидкість і комфорт, адже є можливість обрати автомобіль, на якому бажаєш добиратися. Та й за ціною часто такі поїздки обходяться дешевше, ніж квиток в автобусі чи вагоні-купе. Проте варто зважати на ще один аспект – безпеку.

Черкащанин Захар Колісніченко подорожує автостопом з 2011 року. Останнім часом, щоправда, частіше користується послугами "BlaBlaCar" – одного із сервісів для пошуку попутників. А іноді й сам підвозить пасажирів.

– Як і в побуті, потенційна небезпека в автостопі є завжди. Ну от звідки вам знати, що ваш чайник не торкне вас струмом, або ви забудете вимкнути духовку і станеться пожежа, чи просто серед вулиці на вас не нападе якийсь волоцюга? Всяке буває. Або ж через недотримання якихось превентивних заходів, але частіше випадково. І я б не сказав, що автостоп чимось аж такий небезпечний, – каже він.

Фото Facebook / Захар Колісніченко

За його словами, техніка безпеки при таких поїздках аналогічна поведінці у будь-якому публічному місці чи громадському транспорті. Потрібно старатися не взаємодіяти з небезпекою, хай навіть визначити її можна лиш за зовнішніми ознаками або інтуїтивно.

– Є елементарні зовнішні і поведінкові ознаки того, що людина не з добрими намірами, чи не надто адекватна. Для початку звертайте увагу на них. Якщо виник навіть маленький сумнів – просто майте сміливість та рішучість відмовитись від поїздки чи попутника, – радить Захар Колісніченко. – Коли ви вже у дорозі, повідомляйте про свої переміщення родичів чи друзів телефоном – це теж непоганий запобіжник. От коли відчули загрозу, або вона вже наявна, то тут всі методи виправдані. Телефонуйте в поліцію, галасуйте, застосовуйте хитрощі чи силу (оцінивши обставини), або ж… тікайте. Це нормально. Не варто панікувати. Дехто зі знайомих возить з собою газовий балончик, або ніж. Але ніколи, на щастя, ними не користувались.

Кілька порад щодо безпечних подорожей дала і черкаський психолог Інна Лук’янець. На її думку, користуватися автостопом ніколи не можна повністю безпечно, адже є лише кілька хвилин, щоб зорієнтуватися на психологічних особливостях іншої людини. Тому тут треба більше орієнтуватися на інтуїцію та інстинкт самозбереження. І якщо виникло відчуття невпевненості у водієві чи попутників, то краще не ігнорувати свої відчуття, а прислухатися.

– Має насторожити надмірна метушливість людини, різкі, поривчасті рухи, "бігання" очей, надмірна улесливість і припрошування. Грубість, брутальність, агресивність, наполегливість. Це те, що можна побачити за кілька хвилин. Хоча більше треба орієнтуватися на відчуття та інтуїцію. Такі поїздки завжди будуть потенційно небезпечними і не всі люди на них погоджуються – лише з певними рисами характеру і схильні до ризику, – зазначає психолог.

Фото gagauzmedia.md

Остерігатися підозрілих попутників радять і правоохоронці. Для тих, хто користується послугами автостопу, вони радять не спокушатися на комфорт чи швидкість поїздки, а в першу чергу дбати про власну безпеку.

– Не сідайте в автомобіль, в якому їде компанія незнайомих чоловіків. Звертайте увагу на номерні знаки транспортного засобу, завжди відправляйте своїм близьким повідомлення із номером та маркою машини, в якій їдете. Якщо з вами щось трапиться, то рідні принаймні знатимуть, у яке авто ви сідали востаннє і зможуть повідомити інформацію правоохоронцям. Усі важливі речі, документи та гроші зберігайте біля себе. Довіра також є важливою: якщо вам не подобається водій, краще не сідати до салону, а коректно повідомити, що вам не по дорозі, – наголошує старший інспектор прес-служби Управління патрульної поліції в м. Черкаси Зоя Вовк.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаський депутат розповів, як відремонтувати автівку коштом міста.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Спортсмен із Черкас офіційно змінив громадянство: тепер виступатиме за Хорватію

Ексгімнаст збірної України Ілля Ковтун змінив спортивне громадянство на хорватське. Про це йдеться на сайті Міжнародної федерації спортивної гімнастики (FIG), інформує...

Цього тижня на Черкащині будуть як спекотні дні, так і дощові

Погода на Черкащині у першу половину літа відповідає кліматичному графіку. Середня температура повітря – 21º, що в межах норми....

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас