Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаські тепловики знають, як заощаджувати до 20 мільйонів гривень...

Черкаські тепловики знають, як заощаджувати до 20 мільйонів гривень на рік

-

- Advertisment -

19 мільйонів гривень економії на рік. Такий ефект мають на "Черкаситеплокомуненерго". А все через менші споживання газу. Кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку дозволили тепловикам впровадити відразу кілька енергоощадних проектів. Подробиці в сюжеті.

За кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку "Черкаситеплокомуненерго" реалізувало вже 4 енергоощадні проекти. Почали з облаштування сучасної біо-котельні на Менделєєва. Працює вона на дерев’яній трісці. Вже 4-ий опалювальний сезон. Заощадити дозволяє понад 4 мільйони гривень на рік.

Микола Кушнір, директор КП "Черкаситеплокомуненерго": "При зміні ціни на енергоносії, а вони тільки зростають, ця ефективність покращується. Котельня окупила затрати і працює на прибуток".

Енергозаощаджувати тепловикам дозволяють й нові котли відразу на трьох міських котельнях. Там вживання блакитного палива зменшили у рази. Для кращого ефекту – встановили когенераційні установки.

Андрій Савчук, директор із фінансових питань КП "Черкаситеплокомуненерго": "Тогда мы понимали и рассчитывали, что прийдет время, корда цена на газ увеличивается. Сегодня эффект увеличился".

Кредитні кошти ЄБРР дозволили комунальникам взятись і за одне із найболючіших питань – заміну застарілих аварійних мереж на попередньо ізольовані труби.

Ще один прогресивний проект тепловиків – встановлення у будинках індивідуальних теплових пунктів. Цей проект вони називають суто соціальним, адже їхньому підприємству від його реалізації – ні копійки. Заощаджує натомість держава – на газових закупах. А ще споживачі – на комуналці. У місті натепер стоять вже 103 ІТП. З початку опалювального сезону вони дали змогу черкасцям зекономити 4 мільйони гривень.

Василь Голега, житель м. Черкаси: "Два-три місяці підряд менше на 70-80 гривень стали платити. Це позитивно. Хорошо".

Переймати досвід черкаських тепловиків до Черкас приїздять фахівці із сусідніх областей. Останні візитери були з Полтавщини.

Олександр Тонков, директор департаменту ЖКГ Полтавської ОДА (телефоном): "У нас також наше підприємство хоче взяти кошти у ЄБРР. Нам було цікаво це. Цікаво було технічне рішення, які розташовані ІТП в житлових будинках і технічне рішення. Цікаве було застосування когенераційних установок. Ми бачили таку в одній із міських котелень".

У планах черкаських тепловиків – зробити наше місто ще більш енергоощадним. Бо ефект від вже втілених проектів, кажуть, колосальний. Так, у рік "Черкаситеплокомуненерго" економить газ на понад 19 мільйонів гривень. А відтак й тарифи для населення меншають.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селі на Черкащині згоріла хата. Причина – порушення правил безпеки

15 червня до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що у селі Малий Ржавець Степанецької територіальної громади виникла пожежа...

Директори черкаських шкіл зняли кліп для випускників

Директори черкаських закладів загальної середньої освіти привітали випускників зі святом та записали відеосюрприз. Про це пишуть на сторінці Департаменту...

Цікаве:

Як знайти роботу в Черкасах без досвіду: покроковий гайд

Пошук першої роботи може бути викликом, особливо якщо ви...

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x