Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах майже сто осіб стали жертвами телефонних шахраїв

У Черкасах майже сто осіб стали жертвами телефонних шахраїв

-

- Advertisment -

За свою довіру поплатилися кревними. У Черкасах майже сто осіб постраждали від телефонного шахрайства. І це лише від початку року. На озброєнні у зловмисників десятки схем, аби обібрати містян до нитки. Аферисти здебільшого представляються працівниками банків. Повідомляють про проблему і пропонують її вирішити. Потому спустошують рахунок довірливого клієнта. Детальніше про грошові махінації – Ірина Малюкова.

Напередодні Вадим ледь не став жертвою телефонних зловмисників. Невідомі начебто хотіли купити речі, які він продавав в інтернеті. Але потому взялися за його банківський рахунок.

Вадим Бульченко, житель м. Черкаси: "Наступного дня, десь під вечір, мені зателефонував і представився як співробітник банку інший молодий чоловік. І сказав, що на мою картку нібито зроблений переказ. Сказав точну суму, яку я чекаю і сказав, що нібито в автоматичному режимі це неможливо. Треба, щоб я підійшов до банкомату і підтвердив це вручну"

До банкомату свою жертву шахраї намагаються підвести будь-якими методами. Адже певне введення комбінації цифр та літер дає їм змогу зняти всі кошти з рахунку. От тільки Вадим на це не купився.

телефонна розмова зі шахраєм: "Что у Вас сейчас отображается на экране? – Выдача наличных… – Что еще? – Ну и прочее, что там в меню есть. Что дальше выбирать, говорите. – Смотрите. Вы сейчас находитесь не возле банкомата и данную операцию Вы сейчас не проводите. Значит, мы отменяем Ваш перевод".

Після цього зловмисники пообіцяли заблокувати картку Вадима. А псевдопокупець вирішив ще й дотиснути потенційну жертву.

телефонна розмова зі шахраєм: "С Вами связывался сотрудник банка. Идите получайте Ваш перевод. Еще ничего не заблокировали. Еще ничего не поздно"

Таких схем на озброєнні у шахраїв із десяток. Вони пропонують підвищити кредитний ліміт або ж надати благодійну допомогу нужденним. Також повідомляють про блокування картки через воєнні дії на Сході. Та всі сценарії мають однаковий кінець – спустошення банківського рахунку жертви.

Наталія Макаренко, керівник прес-офісу банку: "Прежде всего надо помнить, что ни в коем случае нельзя диктовать смс-пароли, которые приходят вам на телефоны, кому либо. Это очень важно. Поскольку эти смс-пароли, которые вы диктуете кому-то, ими могут воспользоваться мошенники и снять все средства с ваших карт. Хочу предупредить, что банковские сотрудники не имеют права спрашивать какие-либо персональные данные по телефону. Только в личном контакте, только в отделении. По телефону банковские сотрудники могут только предложить вам определенную услугу, нововведение. Больше ничего".

Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою телефонних шахраїв, одразу телефонуйте на гарячу лінію за номером "3700". За цим телефоном можуть дзвонити клієнти усіх банківських установ. Та повідомляйте про випадок. Надалі зловмисниками займуться банк та міліція.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Танцювали, співали і дарували квіти: у Черкасах гімназистки долучилися до спільноти панянок (ВІДЕО)

Уже 10 років у черкаській гімназії № 9 практикується роздільне навчання початкової школи. У дівочих класах - панянки, у...

Черкащанка отримала посвідчення майстра спорту України 

Боксерці з Черкас Вікторії Боярченко вручили посвідчення майстра спорту України. Про це повідомили у пресслужбі Черкаської міської ради. Вікторія Боярченко...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x