Online TV
НовиниУ Золотоноші нарешті починають очищати воду

У Золотоноші нарешті починають очищати воду

- Advertisment -

Стічні води із Золотоноші вже не потрапляють прямісінько в річку, як досі. На місцевих очисних спорудах запрацювала перша гілка. Їх проінспектував очільник області Юрій Ткаченко, повідомляє прес-служба ОДА.

Ця гілка працює в тестовому режимі вже тиждень. А – це біофільтри, відстійники та біоставки. За словами міського голови Золотоноші Віталія Войцехівського, початок роботи очисних споруд навмисне не афішували, щоби спершу все до пуття налагодити.

"Це дає змогу привести наші скиди, відповідно до чинних норм, – сказав Віталій Войцехівський. – Тобто стічні води потраплятимуть у Дніпро очищеними. Окремі показники вже покращилися. Хоча технологічний процес ще налагоджуємо. Усе це стосується однієї гілки. На це ми маємо кошти. Тепер чекаємо фінансування від Державного фонду регіонального розвитку на другу гілку. У нас невдовзі запрацюють кілька підприємств, деякі розширюватимуть виробництво, тому потрібно збільшувати потужності. Також маємо до кінця року добудувати ще насосні станції".

Очисні споруди в Золотоноші після аварії реконструюють ще із 2004 року. Увесь цей час місцеві жителі скаржилися на постійний сморід і вкрай забруднену воду. Торік на відбудову споруд із обласного бюджету спрямували понад 3 млн грн, цьогоріч – ще понад 8,5 млн грн.

"Ми просто зобов’язані завершити цей довгобуд, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Однак очікуваний результат буде за однієї умови. Підприємства й заклади міста, які визнані найбільшими забруднювачами, мають свої локальні очисні споруди. Вони можуть накопичувати стоки та здійснювати залповий скид у міську каналізацію. А це призведе до зупинення наших очисних споруд – увесь процес треба буде починати заново. Тому скрізь мусять дотримуватися норм. Ми комісійно доручили міськводоканалу контролювати стоки. Якщо бачитимуть залпові скиди – від’єднуватимуть такі об’єкти. Залучатимемо й екоінспекцію".

Окрім того, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила: два найбільші забруднювачі міськканалізації – Центральна районна лікарня та "Золотоніський маслоробний комбінат" – мають доладнати свої локальні споруди. Бо в лікарні є кілька об’єктів, які до них не під’єднані. А в комбінату поки працює лише перша черга його очисних споруд.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як найчастіше карають корупціонерів на Черкащині?

За перші п’ять місяців 2025 року на Черкащині винесли 66 судових рішень у справах, пов’язаних із корупцією, повідомляє Опендатабот. ...

Як пережити спеку? Поради від фахівців Черкащини

Спека повернулася в Україну, тож важливо особливо уважно ставитися до здоров’я — свого і найуразливіших близьких: дітей, людей літнього...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас