Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниНардеп відмовилася відкривати музейну кімнату Ігоря Момота (ВІДЕО)

Нардеп відмовилася відкривати музейну кімнату Ігоря Момота (ВІДЕО)

У Черкасах з’явилася кімната мужності та відваги Ігоря Момота. Легендарного прикордонника увіковічнили в його 26 школі. Відкривати музей запросили також випускницю закладу, нардепа Ірину Геращенко. Та перерізати стрічку вона відмовляється. Чому – знає наша Ірина Малюкова.

Стрічають поважну гостю, разом вклоняються Ігорю Момоту й далі коридорами. На стенді медалістів Геращенко знаходить своє прізвище.

На світлинах випускників Ірина бачить знайоме обличчя.

Кабінет, у якому Геращенко вчила французьку, тепер вчить дітей українським традиціям.

Далі – до найважливішого. Кімната мужності й відваги Ігоря Момота. Почесну гостю запрошують до відкриття. Та вона відмовляється. Усе, пояснює, на користь більш важливої особи.

Ірина Геращенко, народний депутат України: "Це вона тут почесний гість, а ми маємо честь тут знаходитися. Це трошки різні акценти. Я думаю, що право відкрити музей належить пані Надії. А для нас велика честь просто поруч із Вами постояти".

Кількадесят фото, амуніція та гільзи. Над створенням музею, переповідають, працювали майже всім шкільним складом.

Анна Веретільник, школярка: "Він приходив у нашу школу, бо він допомагав нашій школі дуже. Це той Герой України, на якого потрібно рівнятися в наш час. Це, справді, той мужній чоловік, в якому, наприклад, я бачу свого батька. Хочу бачити такими хлопців, які ростуть поруч зі мною".

Учителі зі школярами навіть самі написали книгу про легендарного прикордонника. Примірник "Герої не вмирають" також у музеї.

Людмила Рашко, завідувач музейної кімнати: "Ми намагалися якомога ширше розповісти про всі віхи життя нашого славного випускника".

Далі ведуть у велику залу.

Тут кожний просить слова. Аби розказати учням, якою людиною був той, чиїм ім’ям назвали їхню школу.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Ви маєте не зрадити тим принципам, якими жив Ігор Федорович. Тому що він по-справжньому об’єднав нас навколо найголовнішого принципу в житті кожного українця – любити свою Батьківщину ціною життя".

Ірина Геращенко, народний депутат України: "Дуже важливий подвиг наших солдатів. А за цей рік більше трьох тисяч хлопців наших загинуло. Найкращих. І дуже важлива мудрість генералів. Не паркетних, а справжніх, бойових, яких шанують солдати. Серед прикордонників є справжній культ пана Ігоря. Це людина шанована, людина, яку вони вважають героєм".

Міський голова згадує: Момот змінював усе довкола. Почав із навчального центру, а потім, каже, покращив і весь Оршанець.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Я пригадую, із яким захопленням, із якими живими очима він відновлював він відроджував школу в Оршанці. Причому не просто так відродив, не для галочки. Це була справа його душі. Дійшло до того, що батьки дітей почали возити в Оршанець учитися. Такий рівень школи Ігор Федорович зміг забезпечити".

На промові дружини легендарного генерал-майора гості не стримують емоцій.

Надія Момот, вдова Ігоря Момота: "Мне вот недавно звонили с Канады. Говорят: мы помним Игоря Федоровича. Он был у нас здесь. Мы его помним и чтим. Учась в этой школе, я думаю, вы должны тоже бать патриотами своей Родины, любить ее. И чтобы так же, как Игоря Федоровича, вас знали и в Канаде, и в Америке".

Надія дарує музею оберіг генерала. Переповідає: чоловік завжди носив його з собою. Перед поїздкою в зону АТО забув на дачі. Тепер, каже, талісман захищатиме музей.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.

Черкащина: на Батьківщині Шевченка реконструювали вітряк і старовинні хати (ВІДЕО)

У селі Шевченкове зберігся старовинний вітряк, збудований за голандським приципом. Відповідно до напряму вітру повертається не вся споруда, а...

Понад 4 тис. нових ФОПів на Черкащині – жінки

За 2025 рік на Черкащині відкрились 4 231 ФОПів жінок. Про це повідомляє Опендатабот. Кожен третій новий жіночий бізнес...

Цікаве:

Чому збільшуються відключення світла на Черкащині: енергетики назвали головну причину

Графіки відключення електроенергії на Черкащині залишаються вимушеним кроком через...

Вже 15 років у лунки з картоплею вношу це: збираю по 2 ящика з квадратного метра щоразу

Щоб картоплі вродило як треба рекомендуємо обовʼязково додати до...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x