Online TV
Новини на ВІККАЕкономічні новиниФінансова грамотність, або Як "жити по кишені" та ще...

Фінансова грамотність, або Як "жити по кишені" та ще й відкладати?

- Advertisment -

Як і всі люди, я зіткнулася з потребою накопичення коштів. Дитина ось-ось піде в перший клас і мені, як відповідальної мамі, потрібно заздалегідь підходити до питання "а де і за що він буде вчитися" виважено і "вже пора".

Тут же в голові майнуло питання – а як же збирати гроші, якщо всі ми живемо від зарплати до зарплати, і як зазвичай, її не вистачає? Знайоме питання, правда?

Деякі мої знайомі користуються додатком ПриватБюджет, інші ведуть "сімейні" зошити, записуючи туди всі витрати і доходи, але їм весь час не вистачає часу на аналіз витрат хоча б одного місяця, тому все зводиться до банальної бухгалтерської писанини "а-ля дебет-кредит".

Прочитавши доступну літературу про управлінню бюджетом, я здається, знайшла декілька правил, які потрібно випробувати в реальному житті.

Отже, почнемо з аналізу. Так-так, виявилося, з аналізу треба починати, а не закінчувати. Насамперед, окреслюємо свій місячний дохід. Підсумовуємо все, що потрапляє в наш гаманець.

Другою справою – формуємо "недоторканний запас". Відразу ж, як тільки відбулося надходження грошей. В ідеалі НЗ повинен становити 10-20% від "приходу". Оптимальний запас НЗ – це 6 повних зарплат.

Тепер формуємо перелік постійних витрат: комуналка, кредитка, страховка, оплата за дитсадок і т.п. Як виявилося, ці витрати істотно більше, ніж я припускала.

Не забудьте про дозвілля. На це теж потрібні кошти. Зустрічі з друзями, кіно, дні народження і заняття спортом ніхто не скасовував.

Ну ось ми "розділили" кошти. Залишок коштів ділимо за принципом "4-х конвертів" – рівними частинами на 4 тижні місяця. Це сума на яку будемо жити. Відкладені НЗ, постійні витрати і дозвілля – мають бути недоторканні.

Недоторканний запас потрібен нам для непередбачених обставин. Всяке в житті буває. Зберігати ці гроші можна на депозитному вкладі, який дозволяє зняти кошти будь-який момент, наприклад "Приват-Вклад". Процентна ставка там менше, але гроші можна зняти в будь-який час дня і ночі. Це надійніше, ніж удома під матрацем.

А коли назріє необхідність у накопиченні для придбання цінної, дорогої покупки, можна скористатися річним депозитом"Депозит-Плюс." Відсоток значно більше, але зняти гроші можна тільки через рік. І немає спокуси взяти трішечки, а потім покласти назад.

Успішного управління особистим бюджетом!

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині СБУ викрила молодика, який «зливав» локації ТЦК

СБУ викрила адміністратора ТГ-групи, який «зливав» локації ТЦК та намагався зірвати мобілізацію на Черкащині. Повідомляє Управління СБУ в Черкаській...

У Черкасах підприємство хоче отримати дозвіл на викиди: запитують думку громадськості

ПРАТ «Черкаське КХП» має намір отримати дозвіл на викиди для існуючого обєкта. Тому нині збираються пропозиції та зауваження від...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас