Online TV
НовиниСтаровинна Черкащина: палаци, що дійшли до наших днів (ФОТО)

Старовинна Черкащина: палаци, що дійшли до наших днів (ФОТО)

- Advertisment -

На Черкащині старовинні замки були майже в кожному сучасному райцентрі та мали цікаву, небуденну історію. Але, до наших днів залишилось лише три палаци: у Монастирищенському, Тальнівському та Корсунь-Шевченківському районах, повідомляє "Дзвін".

Палац польського магната Тадеуша Даховського

У селі Леськове Монастирищенського району знаходиться унікальна для України пам’ятка архітектури 19 століття. Історія замку, збудованого кілька сотень років тому в стилі неоготики, цікава. Даховський, який жив тут, у Центральній Україні, захоплювався всім англійським. Тому не тільки парк зробив у класичному англійському стилі, а й сільську корчму перебудував під чайну, де леськівським сільським мужикам подавали чай з цукерками і печивом.

У привітному та гарному містечку Тальне, неподалік річки Гірський Тікич знаходиться палац графа Шувалова – або ще – мисливський замок. Історія палацу така ж далека та загадкова, як і дата його створення, а це було понад 200 років тому.

Шикарний мисливський замок графа Наришкіна-Шувалова у місті Тальне було закладено ще в 1893 році. Це був розкішний двоповерховий палац у стилі тогочасних та досить популярних мисливських замків епохи Відродження. Розміщено замок посеред спеціально оформленого англійського парку. Головний фасад будівлі прикрашає графський герб.

На гранітному острові посеред річки Рось у Корсуні-Шевченківському височить палац Понятовських-Лопухіних. Князь Станіслав Потоцький, родич останнього польського короля Станіслава Августа, наприкінці XVIII століття звів палац, який був визнаний одним з найкращих у тогочасній Європі. Палац став флагманом нового стилю – це перша неоготична споруда на теренах тогочасної Речі Посполитої. Причому стилістичних впливів тут можна знайти безліч: щось східне, щось візантійське, щось готичне.

В 1799 році, коли Польща була розчавлена трьома поділами і Корсунь увійшов до імперії Романових, маєток викупив Павло І і подарував міністру юстиції князю Павлу Лопухіну. За Лопухіна (1835-1840) маєток пребудовується невідомим архітектором. Тепер тут панує російський романтизм з домішками неоготики, класицизму.

На сьогодні збереглося 10 з 13 будівель палацово-паркового ансамблю в Корсуні. В 1930-х роках маєток Лопухіних-Понятовських використовувався як санаторій для залізничників. На листівках того часу з видами палацу гордо красується напис "Гуртожиток".

 

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському районі від пожежі сухої рослинності отримав опіки чоловік

Минулої доби, 6 липня у Черкаській області тричі горіла суха рослинність та сміття на відкритій території. Повідомляє Управління ДСНС...

Черкаський департамент соцполітики очолив новий керівник

Директором департаменту соціальної політики Черкаської міської ради призначено депутата міcькради від "Європейської солідарності" Сергія Рубана. Відповідну інформацію у коментарі ЗМІ.сk.ua...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас