Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новини"Соснівка" без сосен: ліси потерпають від елітних забудов і...

"Соснівка" без сосен: ліси потерпають від елітних забудов і садів (ВІДЕО)

- Advertisment -

"Соснівка" без сосен. Активісти та міська екоінспекція б’ють на сполох. Зелені зони потерпають від засилля там елітних котеджів, садів та навіть бомбосховищ. Зводять їх приватники. Люди переконують – незаконно. Чи так це, Яна Федоровська розповість.

Що далі в ліс, то більше дров. Щоправда, їх із території Соснівського парку вже давно вивезли, показує Ганна Демченко. Тепер тут цегла, бетон та метрові рівчаки. Жінка живе напроти. І говорить, вже з десяток років слідкує за будівничими нелегалами.

Ганна Демченко, голова КСН "Соснівський": "Вони огороджують свою землю і починають будівлю. Коли почали будинок почали зносити, вони знесли свій паркан і висунулися на шість метрів на території парку, залили фундамент і поставили стовпи"

Коли зазіхнули на святе – територію парку – місцеві почали бити на сполох. Звернулися в міліцію, інспекцію та "Дирекцію парків". Останні, мовляв, повинні найперше слідкувати за своїм "дітищем". Та директор підприємства говорить: мають лише контролюючі повноваження. Бо вже шість років триває епопея з відведенням паркової землі.

Микола Бондаренко, директор КП "Дирекція парків": "Ми написали всі можливі листи для того, щоб змусити департамент екології ОДА погодити відведення цього парку в натурі, бо це залишився єдиний орган, який не погодив, і тому нема як винести цей парк в натуру, щоб як мінімум огородити його"

Набудували бетонні траншеї, плодові сади та бомбосховища. Жодного господаря ми не побачили. Довкола лише робітники. Ті відхрещуються: "виконують доручення".

Огорожі немає, тому й посягають на паркову зону, говорить місцева активістка Людмила Ткаченко. Під бетоном вже опинилось 35 соток землі. Бо кожен власник самовільно виділяє собі зайвих кількадесят метрів. З такими загарбниками жінка бореться вже з десяток років.

Людмила Ткаченко, керівник ГО "Екосвіт": "Ми ж самі забудовуємо його і потім виникає проблема, чому ми не можемо перевірити законність забудови, тому що забудовник – представник влади"

Прав на перевірку не мали і в екоінспекції. Дотепер. Законодавчо дозвіл від Кабміну, прокуратури та міськради отримали нещодавно. Тоді й активізували охорону природи.

Микола Клименко, начальник Обласної державної екологічної інспекції: "Будут задействованы геодезисты, чтоб мы конкретно каждому участку посчитали тот ущерб, который он нанес природно-заповедному фонду"

У міській прокуратурі відкрили провадження. Деталі – таємниця слідства. Натепер нелегали мають зупинити будівництво. А за вироком суду – можуть на три роки загриміти за грати.

Олексій Чухало, старший слідчий прокуратури м. Черкаси: "У межах даного провадження передбачається факт вчинення злочину щодо самовільного захоплення земель, а саме земель особливого статусу, що носять особливий режим охорони, в тому числі і паркової зони"

Ганна таким зрушенням рада. Та, каже, процес контролюватиме й сама. За будь-якої непокори нелегалів, на спротив виведе місцевих.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас