Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками (ВІДЕО)

На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

З народними піснями та божим благословенням. На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками. Все – за старовинними українськими традиціями. І ниву освятили, і Дідуха заквітчали цьогоріч не лише прості селяни, але й імениті гості. Разом із ними жнивувала наша Вікторія Хамаза.

У вишиванках та з народними піснями. Так жниварі рушають в поле. Поважних гостей тут зустрічають, як і годиться, з короваєм. Самі ж жнива розпочинають за всіма традиціями. Найперша – Боже благословення.

Митрополит Черкаський і Чигиринський освячує зажинковий хрест, ниву та хліборобів. Далі – за звичаєм – обирають жницю. Нею цьогоріч стала олімпійська призерка Вікторія Терещук. За косу ж береться найшановніший громадою чоловік. Тому перший укіс традиційно робить Микола Томенко. Управлятися з косою, каже, вміє змалку. Та не раз, зізнається депутат, вона прогодувала його вже в дорослому житті.

Микола Томенко, народний депутат України: "Підробити косінням, бо більшість студентів не вміли робити це. А я міг це робити. Таким чином це давало можливість нашій групі чи курсу вижити в студентські часи"

А от Вікторія із серпом вправляється вперше. Та одразу опановує давнє мистецтво. Жнивувати, зізнається, справа нелегка.

Вікторія Терещук, спортсменка: "Спочатку було важко. Але потім мені показали і я згадала, що, так, це можна робити. Було класно. Відчуття незабутні"

Косити пшеницю взявся і співак Тарас Тополя. Хоч коса піддається не одразу, та рук музикант не опускає.

Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла": "Справа, яка у нас сидить у крові, в генах. Тому, я думаю, що будь-який українець, якщо навіть не брав косу в руки, може швидко згадати це, як його предки це робили"

Потому до справи беруться справжні профі – селяни. Серед них жниварі із тридцятирічним стажем. До пшениці йдуть із піснею.

Традиції зажинок на Золотоніщині відроджують вже не перше десятиліття, каже Віра Миколаївна. Древнє мистецтво тут передається з покоління у покоління.

Віра Миколаївна, жниця: "Як сніп зробить, як перевесло скрутить, показуємо зараз нашим молодшим. У нас тут є вже покоління"

Попри погодну лихоманку, цьогоріч на Золотоніщині очікують гарний врожай. Похвалитися ним селяни обіцяють вже наприкінці літа.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Рівень води у Черкаському районі почав зменшуватись – ДСНС

Підтоплення у селах Хрещатик та Єлизаветівка зберігається, однак рівень води почав знижуватися. Рятувальники та волонтери продовжують допомагати місцевим жителям....

Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми

Директор підприємства МХП- Урожай Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми. Таку допомогу Олександр Воскобойгік називає...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x