Новини на ВІККАВіККА-новиниМінімум обробітку – максимум прибутку

Мінімум обробітку – максимум прибутку

-

- Advertisment -

Одне із підприємств Черкащини застосовує так звану No-Till-технологію обробітку землі. No-Till в перекладі з англійської означає «не орати». Впродовж уже п’яти років аграрії саме так і роблять. Метод нульової технології полягає в тому, що ґрунт отримує живлення від стерні, яка залишається на її поверхні після збору врожаю. На полі постійно повинні бути рослинні залишки. Черкаське господарство поділилось досвідом вирощування сільськогосподарських культур без оранки з кореспондентами ВІККА-НОВИН.

Черкаська агрофірма зробила крок назустріч сучасним технологіям і повністю відмовилася від оранки. Тут озимі культури сіють одразу ж по стерні. Мінімум обробітку – максимум прибутку. Саме так вважають на цьому господарстві. За словами директора приватного підприємства Вруйра Марутяна, плуг лише руйнує структуру ґрунту. До землі необхідно ставитися дбайливо і обережно, тільки тоді вона відплатить гарним врожаєм.
Вруйр Марутян, директор ПП Хацьки-Агро : «Мы привыкли, чем глубже плуг настраивать, тем лучше. На самом деле это неправильно. Если так еще сто лет продолжать, то мы полностью истощим нашу Землю».
Нульова система обробітку ґрунту на Черкащині уже довела свою перевагу над традиційними методами господарювання. Саме ця технологія дає можливість сільському господарству бути продуктивним, стабільним і прибутковим. Аби впровадити технологію безплужного землеробства знадобиться кілька років.

Вруйр Марутян, директор ПП Хацьки-Агро : «Если мы работаем классической технологией, то есть заходит плуг, то на следующий год надо дисковать не более чем на 6 см. И так 3 года, чтобы мульча, которая сверху покрывалом покрывала землю, а потом уже через 3 года можно смело сеять нулевой технологией».
Звичайний обробіток землі призводить до надмірного випаровування вологи з ґрунту. Нульова технологія є вологозберігальною. Це стає все більш актуальним при веденні землеробства в умовах нерегулярного випадання опадів. На полях, де застосовується нульова технологія, збільшується доступ води до коренів рослин. Відповідно збільшується врожайність.
Вруйр Марутян, директор ПП Хацьки-Агро: «Нулевая технология обеспечивает то , что влага земли не уходит, как при традиционном земледелии. И поэтому, как бы знаем, что точно сходы будут – и будет урожай».
Ті, хто спробував вирощувати культури без оранки на Черкащині, говорять, що технологія «ноу-тіл» – це висока врожайність, економія палива і добрив, але найголовніше – це дбайливе ставлення до землі, збереження родючості цінних чорноземів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаський синоптик спрогнозував погоду на Великдень

Погода травня у місті Черкаси та області вже найближчими днями зміниться: стане більш прохолодною. Про це пише директор Черкаського...

Автівки, мільйонні статки, гроші за кордоном, подарунки: декларації черкаських депутатів від фракції «За Майбутнє»

Елітні автівки, подарунки від батьків, будинки, гаражі і причепи, гроші за кордоном, мільйонні доходи й заощадження задекларували за 2023...

Цікаве:

- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x