Новини на ВІККАВіККА-новиниСпалюючи сухотрав’я, черкасці забруднюють повітря та нищать родючі ґрунти

Спалюючи сухотрав’я, черкасці забруднюють повітря та нищать родючі ґрунти

-

- Advertisment -

Прибирання для ледачих. Прибирають двори, городи та дачні ділянки від опалого листя та сухої трави деякі черкасці просто — підпалюють. Утім такі небезпечні «зачистки» не лише забруднюють повітря та нищать родючі ґрунти. Через згубну звичку паліїв займаються будівлі та гинуть люди.

Деякі черкащани заходилися очищувати свої земельні ділянки від сухотрав’я за допомогою сірників. Ось тільки забули: такі дії шкодять природі.
Олена Хоменко, завідувачка кафедри екології, ЧДТУ: «В результаті згорання однієї тони залишків сухої рослинності в атмосферне повітря викидається близько 9 кілограм мікрочастинок. Це і оксиди азоту, і чадний газ, і тяжкі метали».
Забруднюють не лише повітря. Під час горіння сухих рослин пошкоджується й верхній гумусний шар землі, який відповідає за її родючість.
Олена Хоменко, завідувачка кафедри екології, ЧДТУ: «В процесі спалювання відбувається такий небезпечний процес, як прожарювання ґрунту. В результаті цього явища гинуть мікроорганізми як в середині ґрунту, так і на його поверхні».
А іще: вогонь випалює коріння первоцвітів та загрожує тваринам. Еменесники зазначають: полум’я швидко стає неконтрольованим та набуває загрозливих масштабів.

Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «Зараз весною посилюється вітер і його сила велика. Він дує на різні напрямки. Тому, коли спалюється стерня, суха трава дуже складно услідкувати. Таким чином, вогонь може набути великого поширення. Не можна спалювати траву ближче, ніж 15 метрів від будинків, надвірних споруд. Не можна спалювати ближче 30 метрів від лісових масивів».
Усувають наслідки людської «халатності» рятувальники цілодобово. Інколи роблять і по 10 виїздів на день. В період спалювання сухостою вогняна стихія лютує скрізь, навіть у житлових масивах.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «У нас були випадки, коли в спальному районі, на Луначарського, спалювали суху траву. Вогонь вийшов з-під контролю і довелось його ліквідовувати. Площа пожежі була кількасот метрів».
«Вогняне прибирання» завдає й чималих матеріальних збитків: лише за один тиждень – більш ніж на40 тисяч гривень, говорять рятувальники. Та головне: великий вогонь призводить до загибелі людей.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «На жаль, є випадки, коли людина спалювала траву і потім вогонь за вітром понесло за різними напрямками і людина опинилася у вогняному кільці. Вибратись з нього сама вона не змогла».
Щоб не трапилося лихо, рятувальники вкотре радять черкасцям дотримуватись правил безпеки. Вплинути на ситуацію намагаються і екологічні інспектори — штрафами. Їх розмір цього року значний. Фізичним особам за спалювання сухої трави доведеться викласти від 340 до 1360 гривень. Юридичним іще більше — від 850 до 1700 гривень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині діятимуть графіки погодинних відключень енергії – Табурець

У четвер, 16 травня, на Черкащині діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Відповідно...

Чоловік із Черкас, який завинив банку, вдарив суддю, яка розглядала його справу

У Черкасах чоловік вдарив суддю. Боржник не погодився з рішенням суду, дісталося також і працівнику Судової охорони. Вкрай неприємний...

Цікаве:

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x