Іноземець, який понад рік перебував в Україні з порушенням міграційного законодавства, отримав штраф та має залишити територію країни. Таке рішення ухвалили працівники Уманського відділу Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби.

Як повідомили у міграційній службі, громадянин Республіки Молдова приїхав до України у приватних справах. Оскільки між країнами діє безвізовий режим, він мав право перебувати на території України не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Однак після завершення дозволеного строку чоловік не виїхав з країни. Зазначається, що іноземець незаконно перебуває в Україні з 18 вересня 2025 року.

За порушення правил перебування чоловіка притягнули до адміністративної відповідальності за частиною другою статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йому призначили штраф у розмірі 3400 гривень. Крім цього, міграційна служба ухвалила рішення про його примусове повернення до країни походження або третьої країни. Іноземець повинен самостійно залишити територію України у визначений строк.

Відповідальності уникнути не вдалося й приймаючій стороні. Громадянку України, яка не забезпечила своєчасного оформлення документів для законного перебування чоловіка, також оштрафували. За порушення вимог міграційного законодавства вона має сплатити 850 гривень.

У Державній міграційній службі нагадують, що іноземець, який перебуває в Україні, зобов’язаний дотримуватися встановлених законом строків перебування. Їх порушення тягне за собою не лише адміністративний штраф, а й може стати підставою для примусового повернення за межі України.