Поліцейські відправили на лаву підсудних зловмисників, які видавали себе за магів і за допомогою психологічного тиску видурювали у людей гроші. Щоб розрахуватися з шахраями, потерпілі віддавали останні заощадження та брали кредити. Повідомляє Поліція Черкащини.

У березні поточного року правоохоронці припинили діяльність злочинного угруповання. Маскуючи свої послуги під езотерику та ворожіння, шахраї виманювали гроші з людей. Цинічність дій фігурантів полягала у постійному психологічному тиску – навіть на родичів загиблих українських воїнів. 

У схемі були залучені родинні клани організаторки «бізнесу» — 50-річної мешканки Черкащини.

Спілкування з потерпілими відбувалося через створені шахраями тематичні сайти, телефонні дзвінки та месенджери. Видаючи себе за екстрасенсів та магів, фігуранти постійно маніпулювали, залякували «клієнтів» прокляттями, аби тримати їх на гачку та змусити оплачувати додаткові «послуги» за дедалі більшими прайсом. 

Слідчі поліції завершили досудове розслідування щодо чотирьох фігурантів за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального Кодексу України. Наразі обвинувальний акт разом з матеріалами кримінального провадження направлено до суду.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.