Завжди усміхнений та добрий – таким Сергія Черненка назавжди запам’ятали близькі. Захисника на позивний «Бурий» провели в останню путь із військовими почестями. Повідомляє власний кореспондент ВІККА.
ВІТАЛІЙ ГРУШОВЕЦЬ, ПОБРАТИМ
Сергій був дуже чудовою людиною, він був потужний воїн, я знаю його не по слухам, а на ділі, він людина була з дуже великим серцем.
Сергій народився у Черкасах, закінчив Чапаєвську школу, нині це село Благодатне. Військовий шлях розпочав ще у 2015 році в Києві, проходив службу за контрактом у 79-й десантній бригаді. За місяць до повномасштабного вторгнення чоловік демобілізувався, але повернутися на службу довелося вже через місяць. З початком повномасштабного вторгнення Сергій разом із молодшим братом Олександром пішли захищати країну у лавах мотопіхотної бригади.

ВІТАЛІЙ ГРУШОВЕЦЬ, ПОБРАТИМ
Він за черкаських, брав їх в опіку, коли нові хлопці приходили, питав “звідки родом? – та з черкас”. “Все, під моїм контролем” – він віддавав останє своїм побратимам, сам не їв, були такі моменти, коли не було що їсти.
Найбільшою любов’ю для «Бурого» був його син. Загинув чоловік 17 січня цьогоріч. За два дні до того батьки Сергія відчували тривогу. Першою про смерть дізналася мати, розповідає батько Героя Сергій Черненко.
СЕРГІЙ ЧЕРНЕНКО, БАТЬКО ЗАГИБЛОГО ВОЇНА
Падає на коліна “Сергія більше нема”, я давай її питати, кажу “зайчику, що сталося”. Взяв номер телефону, подзвонив до хлопця, у якого, як виявилося, він на руках і помирав.
Побратим, який був поруч із Сергієм у його останні хвилини, зараз продовжує воювати. А родині загиблого допомагають друзі та громадські організації.
ОЛЕКСАНДР КОСТЮК, ГОЛОВА ГО “СЕРЦЕ ЧЕРКАЩИНИ”
Ми всіляко підтримуєм, тому що ми товариші, ми друзі і побратими, і ми не можем стояти осторонь. Ми одна велика сім’я: коли комусь важко тяжко, тому ми завжди йдемо на зустріч один одного підтримуєм.

Щотижня у Черкасах прощаються із захисниками. Кожна така втрата – біль для всієї країни. Департамент соціальної політики займається організацією поховань та прощальних обідів, розповідає директор департаменту Сергій Рубан.
СЕРГІЙ РУБАН, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ЧМР
Біль, сум втрати. Кожного тижня ховаємо, на жаль, не одного нашого захисника , тому це завжди трагедія, це завжди важко і велике співчуття родинам наших загиблих героїв.
Валерія Кісільова, Іван Дуда, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА
