У Черкаській області планують створити хоспіси, які відповідатимуть європейським зразкам. Про це 16 жовтня говорили у прес-центрі облдержадміністрації за круглим столом на тему "Паліатив – справа кожного".
– Для того, щоб створити хоспісні центри чи відділення, мають працювати спільно фахівці різних напрямків, – говорить заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Наталя Лакуста. – На жаль, така система недостатньо розвинена в Україні, оскільки ми не маємо відповідної нормативної бази для створення таких відділень. Проте важливим наразі є збільшення кількості так званих паліативних ліжок.
У Ротмістрівці на Смілянщині вже створено 15 ліжок паліативної та хоспісної допомоги, є вони й в Іркліїві та у Черкаській міській лікарні № 2, інформують у прес-службі ОДА.
Завідувач Центру дитячої онкології та гематології ЧООД Ірина Іванова наголосила, що лікування у закладі спрямоване на одужання. За її словами, 70-75 % дітей, котрі лікуються у центрі, одужують після спеціалізованого курсу хіміотерапії, оперативного комплексного лікування. Для невиліковних же хворих існує потреба створення дитячої паліативної палати.
– Аби створити окремий заклад для надання хоспісної допомоги, слід розуміти, що це – велика система, в якій мають бути задіяні і соціальні, і медичні служби, і волонтери, – зауважує голова благодійного фонду "Лицем до лиця" Сергій Псюрник.
За його словами, лише за кошти громадських організацій такий заклад створити нереально, тому необхідною є співпраця з державою. Зважаючи на нинішню складну соціально-економічну ситуацію в країні, для початку доцільно було б запровадити виїзну хоспісну службу. Вона може стати поштовхом до створення у майбутньому відповідного закладу зі стаціонарним відділенням. Така практика діє в Європейських країнах.
У приміщенні прес-центру під час круглого столу діяла фотовиставка. На ній були представлені десятки світлин із зображенням діток – пацієнтів Черкаського обласного дитячого Центру онкології та гематології. Вона працюватиме протягом двох тижнів з 19 жовтня у ТРЦ "Любава" з метою зібрати кошти на кисневий оксигенератор, вартість якого – близько 18 тис грн.
Планують таку виставку організувати й у приміщеннях облдержадміністрації, обласної та міської рад тощо.