Online TV
НовиниЗдоров'яНа Черкащині фіксують ріст захворюваності на гепатити

На Черкащині фіксують ріст захворюваності на гепатити

Черкащина б’є тривогу: кількість випадків вірусних гепатитів зростає. За перше півріччя 2025 року в регіоні зафіксовано 210 нових випадків – це на 20% більше, ніж за аналогічний період торік. Про це повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Папач під час брифінгу в медіацентрі Черкаської ОВА.

Фото з сайту Черкаської ОВА

«Ситуація залишається нестійкою. Маємо 25 випадків гепатиту А, і це лише офіційні цифри. Більшість людей навіть не здогадуються про свою хворобу», – наголосив Папач.
Вірусні гепатити вражають печінку й тривалий час можуть не давати жодних симптомів. Найнебезпечнішими вважаються типи В і С, адже саме вони часто призводять до цирозу та навіть раку печінки.


За даними ВООЗ, 90% людей з вірусним гепатитом не знають про свій діагноз, а значить — не лікуються і можуть заражати інших.
Гепатити можуть передаватися як через кров (зокрема під час татуювання, переливання крові, незахищеного сексу), так і через воду та брудні руки — як, наприклад, гепатит А.
На Черкащині активно працює мобільна амбулаторія. З лютого вона здійснила понад 6200 безоплатних скринінгових тестувань. У 23 випадках виявили гепатити В і С. І це лише ті, хто прийшов перевіритись.
«Тестування на вірусні гепатити В і С – безкоштовне. Воно входить до програми медичних гарантій. Що раніше людина дізнається про свій статус – то вищі її шанси на повноцінне життя», – зазначив Володимир Папач.
Скринінг і подальша діагностика доступні в центрах первинної меддопомоги. Якщо є ризики – варто звернутись до сімейного лікаря.
Нагадуємо: гепатит – не вирок, якщо вчасно дізнатись про нього. Серед типових симптомів: постійна втома, біль у правому підребер’ї, пожовтіння шкіри та очей. Проте в багатьох випадках — хвороба протікає безсимптомно.

Також, читайте на сайті ВІККА:

  • Черкащина — серед трьох регіонів України, які днями затвердили оновлені стратегії розвитку до 2027 року.
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.

Черкаська громада провела в останню путь Захисника України

Черкаська громада у скорботі. В останню путь провели солдата Сергія Кушніра, який віддав своє життя, захищаючи свободу та територіальну...

На Черкащину насуваються теплі антициклони – Гідрометцентр

Ще вчора на ранок висота снігового покриву на Черкащині становила 1-3 см, а сьогодні від нього не лишилося і...

Цікаве:

Прості поради черкащанам, що врятують ваші кімнатні рослини

Зима відчутно змінює умови в наших домівках, і це...

П’ять сортів картоплі, що “провалили” сезон-2025 у центральних областях: результати дегустації

Не всі сорти картоплі демонструють гарну врожайність, багато з...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x