додому Новини Черкащина До Черкас приїжджають на трансплантацію кісткового мозку з усієї країни (ВІДЕО)

До Черкас приїжджають на трансплантацію кісткового мозку з усієї країни (ВІДЕО)

0
121

Соту за рахунком трансплантацію кісткового мозку від донора провели у Черкаському онкоцентрі. Пацієнтку, яка приїхала з Полтавщини, уже виписали. Лікарі продовжують здійснювати процедуру, яка ще 5 років тому у медзакладі, і в Черкаському регіоні відповідно, не була доступна. Інформує власкор ВІККА.

НАТАЛІЯ КОЗАЧЕК, ПАЦІЄНТКА ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Дивлюся, пишуть, молода команда, вони активні, все круто виходить. Я зразу думаю, та хтозна, щось я сумніваюся, що в нашій Україні може бути такий заклад.

Пані Наталія – із Полтавщини. На рак крові захворіла у 2013 році, проходила лікування у Полтаві, але вагітність змусила зробити перерву. Через три роки після народження доньки в жінки погіршилися аналізи. Препарати вже не приносили бажаного ефекту, тож Наталії порадили зробити трансплантацію кісткового мозку. Вирішила їхати в Черкаський онкоцентр. 

НАТАЛІЯ КОЗАЧЕК, ПАЦІЄНТКА ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Тут лікарі мають підхід до кожного пацієнта. Завідувачка відділення після трансплантації по декілька разів на тиждень до мене заходила запитувала про моє самопочуття.

Наталія каже, усі хороші очікування виправдалися. Лікарі уважні та професійні. Жінка стала сотою пацієнткою, якій тут провели алогенну трансплантацію – тобто, пересаджували не власні здорові клітини, а від донора. Як пояснив лікар Анатолій Кравець, у пані Наталії – мієлофіброз високої групи ризику, тому оптимальним вирішенням стала пересадка.

АНАТОЛІЙ КРАВЕЦЬ, ЛІКАР-ГЕМАТОЛОГ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Цей мієлофіброз він погано лікується препаратами, який створений для лікування мієлофіброзу, а також є ризик переродження у лейкемію. Трансплантація це важка процедура, є ризики, є побічні дії. Але серйозних ускладнень не було.

Медики пояснюють: під час трансплантації найголовніше – щоб нові клітини прижилися і не конфліктували з імунітетом пацієнта. Саме тому в 19 році колектив починав із пересадки аутологічної – тобто пересадки клієнту власних здорових клітин. В короткі строки вийшли на новий рівень складності – трансплантація від донорів.

Скульський

БОГДАН СКУЛЬСЬКИЙ, ЗАВІДУВАЧ БЛОКУ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКОВОГО МОЗКУ ВІДДІЛУ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКОВОГО МОЗКУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

У липні 21 року було виконано першу алогенну трансплантацію в нашому закладі. І за цей час було виконано вже більше ста, тобто ця пацієнтка була сота, але після неї уже теж були проведені трансплантації. Тому ми кожного року нарощуємо кількість пацієнтів, яким виконано трансплантації і за рахунок цього пацієнти з усієї України мають можливість отримувати лікування.

Завідувачка відділення гематології Олена Лук’янець порівнює такий швидкий розвиток медзакладу із квантовим стрибком.

ОЛЕНА ЛУК’ЯНЕЦЬ, ЗАВІДУВАЧКА ВІДДІЛУ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКОВОГО МОЗКУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Цей квантовий стрибок ми зробили буквально за 4 роки. Від першої трансплантації в 19 році аутологічної. Від першої алогенної трансплантації у 2021 році. І от у же в 25 році – сота алогенна трансплантація.

Нині до Черкас постійно звертаються люди із гематологічними захворюваннями із різних регіонів. Черкаський онкоцентр – один із трьох найактивніших центр в Україні, які проводять ТКМ. Пані Наталія вже виписується: буде тривалий час у контакті з лікарями, прийматиме ліки. Але найтяжче – позаду. Каже, пережити перші тижні після процедури допомогла підтримка рідних. 

НАТАЛІЯ КОЗАЧЕК, ПАЦІЄНТКА ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Знайти собі якесь хобі або спілкування з рідними, тобто знайти те, що приводить вас у ресурс.т Мене в ресурс приводило, наприклад, спілкування з моїми рідними.

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я